Newsletter

Závod v Harrachově byl z důvodu nedostatku sněhu zrušen bez náhradního termínu

28.2.2024   
Foto

Sněhové podmínky v okolí Harrachova závodům na běžkách nepřejí a obleva pokračuje. S ohledem na nedostatek sněhu a nejistou předpověď počasí proto nejsme schopni 8. a 9. března uspořádat harrachovský závod. Lyžařům bude startovné automaticky převedeno na příští ročník závodu. Další možností je na info@ski-tour.cz požádat o převod startovného na jiný závod v této nebo následující sezoně (kromě ČEZ Jizerské 50 a Biegu Piastów). Převádění startovného se vztahuje pouze na distanci, kterou jsi zakoupil/a na tento ročník závodu.

Rozhodnutí padlo po důkladné inspekci trasy a bere v potaz také detailní předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro závodní týden.  „Zatím to dle dnešních výhledů vypadá že velmi teplo bude minimálně do 4.-5. března. Pro Harrachov tu tedy nemáme žádný záchytný bod, jelikož už tam přírodní sníh roztál a tát bude v dalších dnech výrazně i ve vyšších polohách," doplňuje Martin Pecha z ČHMÚ. Nekonání závodu nás mrzí, v plánu totiž také byly souboje nejen sportovních osobností na trasách skejtem i klasikou. Zúčastnit se měli například bavič Jakub Kohák, kardiochirurg profesor Jan Pirk nebo bývalá beachvolejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová.

Jak můžeš nakládat se zakoupeným startovným?
Všem registrovaným pořízené startovné ze zrušeného závodu automaticky převádíme na následující ročník závodu (v sezoně 2025). Pokud ti termín nebude vyhovovat, máš další dvě možnosti. Na vyžádání ti buď zdarma startovné bude převedeno na jiný libovolný závod ČEZ SkiTour v této nebo příští sezoně (2025) kromě ČEZ Jizerské 50 a Biegu Piastów. V případě volby jedné ze dvou zmíněných alternativ nás prosím kontaktuj na e-mailu info@ski-tour.cz.Převádění startovného se vztahuje pouze na distanci, kterou jsi zakoupil/a na tento ročník závodu.

Seriál závodů má v plánu své závěrečné klání 16. a 17. března na Jesenickém lyžařském maratonu. S ohledem na přetrvávající teplé počasí a nedostatek sněhu také v Jeseníkách budeme závodníky o konání závodu informovat nejpozději v druhé polovině příštího týdne, kdy už bude jasné, zda by mělo přijít ochlazení a sněhové srážky či nikoliv. 

Věříme, že zima ještě neřekla poslední slovo. Drž nám palce, abychom mohli připravit závodní trasy i komfortní zázemí a zakončit sezonu v Jeseníkách na veselejší notu. SKOL!

GENERÁLNÍ PARTNER

PRÉMIOVÝ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

MARKETINGOVÝ PARTNER

PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Spolupracujeme

Logistický partner SkiTour

Výživové okénko