Newsletter

Přispějte se SkiTour na voziček a rehabilitace pro Anetku

Lyžaři, závodníci, fanoušci sněhu a hor, radujme se z pohybu a přispějme společně těm, kteří to tak jednoduché nemají. V rámci 17. sezony seriálu ČEZ SkiTour budeme podporovat Anetku, 13letou bojovnici s dětskou mozkovou obrnou. Její vyhlídky už od narození nebyly vůbec růžové. Dvě třetiny mozku byly nenávratně poškozené – dle lékařských prognóz měla být ležák, hluchá, slepá, bez možnosti komunikace. Ale Anetka světu ukázala, že má o svém životě zcela jiné představy. malou bojovnici může podpořit každý, a to v systému sportID v rámci registrací na vybraný závod seriálu. Vybrané prostředky poslouží na nákup nového invalidního vozíčku a nákladné rehabilitace prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti - Pomozte dětem. Anetko, držíme ti palce!

 

ANETČIN PŘÍBĚH

Hned po narození Anetky jsme s manželem zahájili intenzivní terapii Vojtovou metodou, postupně jsme přidávali další terapie, jako kraniosakrální biodynamiku, hiporehabilitaci, logopedii, neurofeedback nebo neurokineziterapii. Ve 4 letech jsme přidali neurorehabilitaci a díky propojení všech těchto terapií Anetka ve svých 5 letech začala dělat své první samostatné kroky. V tu chvíli jsme přidali lokomat (nácvik robotické chůze) a neurorehabilitace, které absolvuje dodnes dle potřeb a možností 2-4krát ročně. Anetka je po 2 operacích nožek, 3 roky nosila speciální ortopedické ortézy rakouské firmy Pohlig, které jí byly pravidelně upravovány na míru. Nyní zkoušíme výdrž s ortopedickými stélkami u téže firmy.  V létě 2020 se u Anetky projevila epilepsie a je na plné antiepileptické léčbě. V současné době je Anetka ve všech činnostech plně odkázána na pomoc třetí osoby.

Při propojení veškeré terapeutické péče, které se Anetce dostává, zvládá chůzi po interiérech a na kratší vzdálenosti samostatně, na delší úseky využíváme invalidní vozík. Na schodech potřebuje oporu zábradlí či doprovázející osoby. Je velmi houževnatá a snaží se vyrovnat svému okolí, velkou motivací jí je i její mladší sestra Žofinka, které je právě 11 let. Anetka šestým rokem navštěvuje speciální ZŠ, mentálně je na úrovni zhruba 5letého dítěte a potýká se s těžkou psychomotorickou retardací. Zároveň je velmi společenská a v dětském kolektivu oblíbená. Ráda si maluje, hraje s plyšáky, miluje hudbu a knihy (které zatím stále neumí číst), ráda jezdí na své speciálně upravené tříkolce. S ohledem na její mentální postižení ji více než znalosti zajímají dovednosti – ráda je svému okolí s čímkoliv nápomocná, s oblibou se zapojuje v kuchyni a radost jí dělá pocit, že je užitečná. Zde je bohužel velmi limitována svým motorickým postižením. 

Anetka miluje překážkové závody, kde ji vždy tým dobrovolníků pomůže překonat všechny překážky a dostat se až do cíle. Tak jako se my snažíme překonávat spolu s Anetkou její životní překážky a dostat ji rovněž do cíle, tedy žít jednou svůj samostatný a spokojený život. To by ovšem nešlo bez různých nadací a větších či menších dárců, neb terapie, které Anetce pomáhají, nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. A my si veškeré této pomoci nesmírně ceníme! Jinak bychom Anetce nemohli dopřát péči, které se jí dostává, a dost možná by se naplnily její  „černé“ vyhlídky při narození. 

Finanční podporu, kterou získáme od NROS – Pomozte dětem, využijeme na pořízení nového invalidního vozíčku, protože z toho stávajícího už vyrostla. Zbytek prostředků bychom použili na úhradu neurorehabilitací, které jsou nedílnou součástí jejího života. 

Anetku milujeme nade vše, je to naše sluníčko, láska a se svou sestrou Žofinkou tvoří fantastický tým. Život s ní nás naučil radovat se z maličkostí a posílil to nejdůležitější – naši rodinu. Vždy od nás dostane maximální možnou podporu.

 

JAK MŮŽETE ANETKU PODPOŘIT?

Prostřednictvím SportID v rámci registrace

Přímo prostřednictvím NROS

Nebo tímto QR kódem

DĚKUJEME Z CELÉHO SRDCE I ZA VAŠI POMOC! 

GENERÁLNÍ PARTNER

PRÉMIOVÝ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

MARKETINGOVÝ PARTNER

PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Spolupracujeme

Logistický partner SkiTour

Výživové okénko