Newsletter

Registrace do bílé stopy závodů 17. sezony ČEZ SkiTour jsou spuštěny!

6.9.2023   
Foto

Přinášíme dobré zprávy pro všechny milovníky běžeckého lyžování: právě jsme spustili registrace na závody seriálu ČEZ SkiTour pro nadcházející sezonu! Vyber si proto z osmi unikátních závodů a zajisti si včas své místo v bílé stopě našich nejkrásnějších lokalit. Svůj závod si najde každý ať už podle místa či délky trasy, tak neváhej a registruj se.

17. ročník ČEZ SkiTour odstartujeme o víkendu 13.14. ledna na Horních Mísečkách, které nabízí po většinu zimy ideální sněhové podmínky. Okruhy opět povedou malebným Krkonošským národním parkem v okolí Labské boudy a Medvědína. Pokračovat budeme o týden později u tradiční Krušnohorské 30, kde se závodníci projedou z Cínovce po Krušnohorské magistrále a zčásti zavítají i do Německa. V posledním lednovém víkendu navážeme po roční pauze oblíbeným nočním Bedřichovským Night Light Marathonem, který zavede lyžaře za svitu měsíce a čelovek do stop ČEZ Jizerské 50. 

Únor pak rozjedeme na 40. ročníku Orlického maratonu v nádherném okolí Deštného v Orlických horách, kde jsme si vloni užili azurové počasí a bílou zimní pohádku. Už následující čtvrtek, 8. února pak vypukne největší běžkařská akce u nás, 57. ČEZ Jizerská 50. Na programu bude po celé čtyři dny spousta aktivit na trati i v zázemí. Poslední únorový víkend vyrazíme na Jesenický lyžařský maraton známý jako JeLyMan, který tě provede krásným okolím Králického Sněžníku na pomezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. 

Po partnerském závodě Bieg Piastów v Polsku uzavřou sezonu ČEZ SkiTour 8.9. 3. závody v Harrachově, kde si vychutnáš okolí slavných skokanských můstků a první závodní den se znovu projedeš zasněženými stopami za svitu měsíce a čelovek. Borcem na konec a závěrečnou tečkou za sezonou tu bude už podruhé slavnostní vyhlášení celkového pořadí seriálu. 

Trasy závodů ČEZ SkiTour jsou vhodné jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, pro které jsou ideální 10 km tratě, až po nejzdatnější běžkaře, co si dají maratonských 40 km nebo i ČEZ Jizerskou 50. Ani u nadcházejícím ročníku seriálu nechybí dětské závody Mini SkiTour pro nejmladší běžkaře do 15 let. Tak neváhej a přihlas se na vybraný závod a rozjeď zimu na běžkách!

 

Termínová listina ČEZ SkiTour:

Závod

Datum

Horní Mísečky, Krkonoše

13. - 14. 1. 2024

Krušnohorská 30, Cínovec

20. - 21. 1. 2024

Bedřichovský Night Light Marathon,
Jizerské hory

26. - 27. 1. 2024

Orlický maraton, Deštné v Orl. horách

3. - 4. 2. 2024

ČEZ Jizerská 50

8. - 11. 2. 2024

JeLyMan, Jeseníky

24. - 25. 2. 2024

Bieg Piastów, Jakuszyce

1. - 3. 3. 2024

Harrachov, Krkonoše 

8. - 9. 3. 2024

GENERÁLNÍ PARTNER

PRÉMIOVÝ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

MARKETINGOVÝ PARTNER

PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Spolupracujeme

Logistický partner SkiTour

Výživové okénko