54. ČEZ Jizerská 50 má na stupních vítězů české zastoupení, Smutná dojela třetí

15.2.2021   
Foto

Už před závodem se Kateřina Smutná zmiňovala, že by si na Jizerské 50 letos ráda dojela pro medaili. A to se podařilo! Po dvou letech se opět postavila na stupně vítězů a obsadila třetí místo. Nejlepším českým závodníkem mezi muži byl Jiří Pliska, který obsadil 19. místo.

Souboj o první místo mezi elitními laufařkami byl velice těsný a o setinu sekundy se z vítězství nakonec radovala Lina Korsgren před svou kolegyní z týmu Ramudden, Idou Dahl. Zopakovaly si tak pořadí z pátečního Benzina ORLEN Sprintu a znovu si užily stupně vítězů.

Také muži předvedli dramatický finiš, nakonec ale jako první projel cílovou páskou vedoucí muž celého seriálu Emil Persson ze Švédska, který porazil o tři setiny sekundy Nora Torda Asle Gjerdalena. Třetí místo obsadil Rus Ermil Vokuev.

Na trati panovaly ideální podmínky, záhy po startu Jizerské hory zalilo slunce. ČEZ Jizerská 50, jeden ze čtyř top závodů Visma Ski Classics se sice musel obejít na stadionu bez fanoušků, ale česká radost bedřichovským stadionem rezonovala alespoň mezi pár přítomnými z pořadatelského a realizačního týmu. I podél trati se nakonec objevilo pár těch, kteří závodníky motivovali k co nejlepšímu výkonu.

I když amatéři se dnes nemohli amatéři vydat do stopy, bezpochyby i v následujících dnech budou sněhové podmínky k běžeckému lyžování ideální. Nejen v Jizerských horách, ale kdekoliv v Česku, či dokonce i ve světě, si mohou hobíci odjet tzv. Virtuální Jizerskou 50, a to až do konce února. Tento závod je součástí Worldloppet Virtual Racing League a na závodníky kromě startovního balíčku s křišťálovou a pamětní medailí, startovním číslem a dalšími odměnami od našich partnerů, čeká i slosování o hodnotné ceny v tombole po skončení závodu.

Následující zastávkou seriálu Visma Ski Classics je legendární švédský Vasaloppet, kde se jistě budou chtít suveréni ze Švédska předvést v té nejlepší formě. My budeme bedlivě sledovat českou stopu v čele s Kateřinou Smutnou, a držet palce všem českým zástupcům.

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Hervis
  Pojišťovna VZP

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Kästle
  Leki
  Enervit
  KAMA
  MSK
  Swix
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko