Newsletter

Proběhlo jednání na Ministerstvu zdravotnictví, konkrétní podoba ČEZ Jizerské 50 pro hobíky ale stále není jasná

18.1.2021   
Foto

Před Vánoci jsme vás informovali, že budeme v polovině ledna jednat se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR o možných variantách konání 54. ČEZ Jizerské 50. První schůzka proběhla v pátek 15. ledna a odnášíme si z ní tyto zprávy.

Závody elitních běžkařů se velmi pravděpodobně uskuteční v plném rozsahu. Jak páteční Benzina Sprint, tak hlavní nedělní závod ČEZ Jizerská 50 v rámci seriálu Visma SkiClassics, se budou moct konat v plném rozsahu za dodržení daných hygienických i bezpečnostních pravidel. Oba závody elitní špičky současného běžeckého lyžování navíc budou před kamerami České televize s přímým přenosem na ČT sport a na Radiožurnálu. Aby vše proběhlo podle pokynů ministerstva a zcela bezpečně, bude akce bez diváků. Celý Bedřichov se na nedělní dopoledne uzavře i pro automobilovou dopravu. Veřejnosti doporučujeme se na běžkách vyhnout trase ČEZ Jizerské 50 v době konání elitního závodu 14. února dopoledne.

ČEZ Jizerská 50 ale není zdaleka jen o profesionálech, to amatéři ji dělají tím čím je - rodinným stříbrem českého sportu. Výsledky jednání o podobě závodů pro hobby sportovce zatím nejsou bohužel známy. Předložili jsme v pátek konkrétní návrh konání závodu s individuálními starty v průběhu více závodních dní. Tento návrh jsme po schůzce zaslali na Ministerstvo zdravotnictví ČR také elektronicky a nyní čekáme na vyjádření jeho zástupců. Ti přímo na schůzce rovnou zamítli variantu závodu v původně plánovaném termínu během 3 dnů i pro všechny hobby běžce za předpokladu testování či prokazování se negativním testem.

Přípravy na akci dále naplno pokračují. Chceme zajistit individuální závod tak, aby se na trasu legendární ČEZ Jizerské 50 dostali všichni závodníci, kteří se na 54. ročník zaregistrovali. Na posouzení předložené podoby amatérského závodu s individuálními starty si Ministerstvo vzalo další čas na posouzení. Termín rozhodnutí není přesně známý, ale jakmile bude podoba závodu schválena, budeme vás neprodleně informovat o podrobnostech.

Co se týče situace ohledně závodů ČEZ SkiTour, i nadále platí, že prvním závodem seriálu by měl být Orlický maraton v termínu 6.–7. února, na který probíhají přípravy v plném nasazení. O jakýchkoliv změnách či dalších zprávách vás budeme ihned informovat na našem webu a sociálních sítích. Registrace na závody pokračují.

GENERÁLNÍ PARTNER

PRÉMIOVÝ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

MARKETINGOVÝ PARTNER

PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Spolupracujeme

Logistický partner SkiTour

Výživové okénko