Newsletter

Nadace Nova společně se seriálem SkiTour pomůže malé Mie částkou 55 200 Kč

24.5.2020   
Foto

Mia se narodila jako zdravé děvčátko, ale v patnácti měsících jí lékaři po dlouhých vyšetřeních  diagnostikovali Kolagen VI svalovou dystrofii. Nemoc, na kterou zatím není lék, rodinu stmelila. Kromě toho, že s holčičkou pravidelně cvičí, se jí rodiče také snaží zpříjemnit každý den života.

I proto se Nadace Nova a seriál SkiTour rozhodly, že Miu finančně podpoří. Chtěly jí přispět na vysněné monoski, aby mohla dovádět na sjezdovkách a užívat zimních radovánek jako její vrstevníci.

Během sbírky ovšem vypukla koronavirová pandemie a rodina Landových to vnímá tak, že využít v současné době prostředky na monoski by bylo sobecké. Místo toho se rozhodli podpořit Centrum hiporehabilitace Mirákl, kam s dcerou pravidelně dojíždějí. Hrozil mu zánik, přestože pomáhá velkému počtu dětí se speciálními potřebami. „Mirákl léčí děti pomocí koní. Jsou pro nás, a velkou spoustu dalších rodičů, velmi důležitou součástí terapie, která opravdu funguje a má skvělé výsledky. Vybranou částku tedy využijeme na hiporehabilitace pro Miu a podporu centra,“ vysvětluje maminka Jindra Landová.

Seriál SkiTour, který Miin příběh doprovázel po celou zimní sezónu, je rád, že peníze půjdou na správnou věc. „Moc jsme si přáli, abychom společně s našimi účastníky a Nadací Nova přispěli dostatečnou částkou. Finální výtěžek nakonec pomůže tam, kde je třeba, a Mie umožní další léčbu. Moc nás to těší a pevně věříme, že se dál bude na svět usmívat,“ zní z oficiálního prohlášení seriálu.

Velký podíl na sbírce má Nadace Nova, která pomoc rodině iniciovala. „Jsem neskutečně ráda, že jsme mohli společně s účastníky projektu Ski Tour Mie pomoci. Krok, který se rozhodla s rodiči udělat, mi přináší obrovskou radost. V této těžké době tato mladá slečna myslí na druhé. Rozhodnutí vyměnit monoski za hiporehabilitace, a tím podpořit centrum Mirákl, je úžasné,“ říká Kristina Kloubková, patronka Nadace Nova, s tím, že již za pár měsíců odstartují registrace do nového ročníku SkiTour a bude u toho další z příběhů Nadace Nova. Sleduj náš web www.ski-tour.cz a Facebook a neunikne ti to.

 

 

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Pojišťovna VZP

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Enervit
  KAMA
  Swix
  MSK
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

Oficiální dodavatelé

  CAT CUT
  TKF

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  Kamsdetmi.com
  Drbna
  bezky.net
  Nordic

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko