Kašperské 30 se na Šumavě zúčastnilo 737 běžců

20.1.2019   
Foto

Účastníci víkendové Kašperské 30 vychytali o víkendu 20.–21. ledna skvělé počasí pro běžkování! Atraktivní trasa vedoucí z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava přilákala 737 běžkařů všech věkových kategorií.

Už v sobotu bylo počasí pro běžkování ideální a velkému zájmu se těšily i dětské závody. Na Zadov si přijelo zazávodit hned 111 dětí, které si zároveň užívaly přítomnost olympioničky a tváře SkiTour Kláry Křížové.  Už v sobotu si přišli na své také dospělí, kterých se postavilo na start 30km závodu volnou technikou 172.

Nejrychleji zajel 30 km volně Pavel Janeček, který trasu zdolal za necelou hodinu a půl a nechal těsně za sebou Daniela Máku. Oba si tak prohodili pořadí z loňské Kašperské 30. Mezi ženami zajela vynikající závod teprve devatenáctiletá Anna-Marie Hejná, která obhájila prvenství z minulého ročníku. Svůj osobní čas vylepšila o deset minut a o tři minuty porazila druhou Terezu Tužilovou.

I v neděli přálo běžkařům počasí a užili si příjemný prosluněný den. Na řadě byly dva závody klasickou technikou, které se jely v dopoledních hodinách. Desetikilometrovou trať zvládl nejrychleji Stanislav Záhorec, který velice těsně porazil svého syna Adama. Z žen byla v cíli v nejkratším čase Šárka Grabmüllerová, která tak vylepšila své loňské stříbrné umístění. Na trati se představila také Klára Křížová, která dojela v čase 1:15:43.

Závod na 30 km měl stejné vítěze jako předchozí den. S náskokem téměř čtyř minut vyhrál s časem 1:29:29 Pavel Janeček, který prokázal o tomto závodním víkendu skvělou formu. V kategorii žen byla suverénní Anna-Marie Hejná, která tratí projela za 1:55:05. Na delší trati se objevily také známé osobnosti, přítomné potěšila například společnost známého architekta a herce Davida Vávry.

Účastníci SkiTour napsali v letošním roce už druhý krásný příběh. Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, za skvělé sportovní zážitky a těšíme se za 14 dní na Orlický maraton!

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Swix
  Enervit
  KAMA
  Kästle
  Leki
  Northfinder
  Crystal Bohemia
  Boll
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Deník

Spolupracujeme

  Worldloppet
  Nadace Nova
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko