STARTOVNÍ ČÍSLA AŽ Z ITÁLIE A MEDAILE Z PODĚBRAD. V DB SCHENKER SI RÁDI POŘÁDNĚ NALOŽÍ

19.3.2018   
Foto

Sport a logistika k sobě mají nezvykle blízko. Nutnost zvládat výzvy, velmi často závod s časem a potřeba perfektní týmové spolupráce. Bez precizní logistiky by se ani žádný ze závodů SkiTour neobešel. Své o tom ví náš logistický partner DB Schenker. Vedle standardních zásilek umí zajistit i přepravu hůlek, lyží, startovních čísel, medailí a mnoha tun materiálu pro vytvoření zázemí profesionálních závodů.

DB Schenker zajišťuje logistiku na řadě sportovních akcí. Vloni v listopadu převzal logistiku servisního kamionu české biatlonové reprezentace na závodech Světového poháru. Převáží stovky párů lyží, a hlavně servisní zázemí pro jejich perfektní přípravu. Díky pevnému kalendáři závodů a termínů příjezdů a odjezdů biatlonistů bylo nutné pečlivě naplánovat nejvhodnější trasy, termíny i trajekty. Vhod přišly také zkušenosti DB Schenker s příslušnými předpisy, celním odbavením anebo podmínkami připojištění. Někdy bylo na přepravu mezi závody jen několik dní. Stovky párů lyží a holí, celé zázemí servisního týmu, stoly pro mazání lyží a další nezbytné vybavení najezdilo po Evropě v uplynulé sezóně na 15 000 km. „Těší mě, že jsme získali tak silného a v logistice zkušeného partnera, jako je DB Schenker. Biatlon teď budeme kupředu tlačit společně,“ pochvaloval si spolupráci Jiří Hamza, prezident Českého svazu biatlonu.

DB Schenker měl již dvakrát na starosti zajištění logistiky pro závody celé série SkiTour a pro největší z českých zimních běhů, Jizerskou 50, letos svážel materiál již podeváté. „Jizerská 50 je pro nás práce i zábava zároveň. Rádi se aktivně zapojujeme do firemních štafet i dalších závodů. Naši zaměstnanci mohou startovat zdarma, je to jeden z našich oblíbených benefitů,“ potvrzuje ředitel společnosti DB Schenker, Tomáš Holomoucký, sám aktivní účastník.

Na jeden takový závod se v několika fázích přepravilo zhruba třicet tun materiálu – stany, zábrany podél tratě, reklamní bannery, občerstvení nebo třeba 300 kilogramů startovních čísel. Do dějiště závodu se veze i 20 000 sušenek, 7 500 energetických gelů, 15 000 litrů energetických nápojů, ale také propagační materiály, navigační bannery a další nezbytné vybavení pro hladký průběh závodu. Bez kvalitního zázemí a profesionální logistiky by se žádný závod uskutečnit nemohl.

 

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  CzechTourism
  Swix
  Enervit
  Sporten
  KAMA
  Leki
  Northfinder
  Leros
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ
  Boll

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Nordic
  Deník
  bezky.net
  Kamsdetmi.com

Spolupracujeme

  Nadace Nova
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko