SkiTour zavítala do Jeseníků, konal se tam mrazivý JeLyMan

25.2.2018   
Foto

Pátý díl největšího českého seriálu v běhu na lyžích, ČEZ SkiTour, se konal v Jeseníkách, kde závodníci vyrazili do pěti různých závodů. Těch se zúčastnilo necelých 450 běžců, a to i přes mrazivé počasí, které dosahovalo teplot až -15 stupňů Celsia.

"Pro letošní rok jsme pozměnili trasy, chtěli jsme účastníkům SkiTour ukázat ta nejkrásnější místa Rychlebských hor," vysvětloval na začátku programu Václav Král, ředitel místních závodů. Ze zázemí nad sjezdovkou Ski areálu Paprsek vyrazili závodníci na trasy dlouhé 8,5 km, 21 a 42 km. V sobotu se jela dvacítka volně, v neděli pak všechny distance klasickou technikou. 

V sobotu dopoledne se konaly také dětské závody, které byly beznadějně vyprodány. Kapacitu 50 dětí nakonec pořadatelé navýšili a dětských běhů se tak zúčastnilo přesně 59 malých závodníků. Ani ty neodradilo náročné počasí, mrazivé teploty a v sobotu také silné sněžení.

V srdci Jeseníků panovala skutečná zimní atmosféra, sněhu bylo dostatek a další napadl během prvního závodního dne. Tratě i tak byly po oba dva závodní dny skvěle připraveny. To prokázaly i skvělé výsledky nedělních běhů. Nejdelší trať zdolal Daniel Máka za 2:25:13 hodin. 

Spolu s ním se v cíli radovala i nejrychlejší žena, Zuzana Kocumová. Oba potvrdili roli lídrů seriálu Velké SkiTour. Tuto pozici jim již nikdo nevezme. 

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  CzechTourism
  Swix
  Enervit
  KAMA
  Sporten
  Leki
  Northfinder
  Leros
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  bezky.net
  Kamsdetmi.com
  Nordic
  Deník

Spolupracujeme

  Nadace Nova
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko