SkiTour zavítala do Jeseníků, konal se tam mrazivý JeLyMan

25.2.2018   
Foto

Pátý díl největšího českého seriálu v běhu na lyžích, ČEZ SkiTour, se konal v Jeseníkách, kde závodníci vyrazili do pěti různých závodů. Těch se zúčastnilo necelých 450 běžců, a to i přes mrazivé počasí, které dosahovalo teplot až -15 stupňů Celsia.

"Pro letošní rok jsme pozměnili trasy, chtěli jsme účastníkům SkiTour ukázat ta nejkrásnější místa Rychlebských hor," vysvětloval na začátku programu Václav Král, ředitel místních závodů. Ze zázemí nad sjezdovkou Ski areálu Paprsek vyrazili závodníci na trasy dlouhé 8,5 km, 21 a 42 km. V sobotu se jela dvacítka volně, v neděli pak všechny distance klasickou technikou. 

V sobotu dopoledne se konaly také dětské závody, které byly beznadějně vyprodány. Kapacitu 50 dětí nakonec pořadatelé navýšili a dětských běhů se tak zúčastnilo přesně 59 malých závodníků. Ani ty neodradilo náročné počasí, mrazivé teploty a v sobotu také silné sněžení.

V srdci Jeseníků panovala skutečná zimní atmosféra, sněhu bylo dostatek a další napadl během prvního závodního dne. Tratě i tak byly po oba dva závodní dny skvěle připraveny. To prokázaly i skvělé výsledky nedělních běhů. Nejdelší trať zdolal Daniel Máka za 2:25:13 hodin. 

Spolu s ním se v cíli radovala i nejrychlejší žena, Zuzana Kocumová. Oba potvrdili roli lídrů seriálu Velké SkiTour. Tuto pozici jim již nikdo nevezme. 

Ilustrace

Bedřichovský NLM

Ski Stadion in Bedrichov

Poznej Jizerky v jiném světle a vyraz na Bedřichovský Night Light Marathon. Večerní závod, který zahajuje tradičně seriál SkiTour, startuje na bedřichovském stadionu a ukáže ti místa, kde se prohání tisícovky běžců na lyžích při slavné Jizerské 50. Užij si magickou atmosféru, kdy ti na trať svítí jen měsíc, hvězdy, čelovky běžců a ohnivé louče. Letos se pojede znovu v lednovém termínu a závod bude dvoudenní, aby si na své přišli i lyžaři preferující klasiku! Vybereš si celých 30 kilometrů, poloviční trať na 17,5 km nebo radši 10km trasu?

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy
  Balík komplet

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Swix
  KAMA
  ČHMÚ
  Nature Valley
  Crystal Bohemia
  Boll
  CzechTourism
  Enervit

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Skinordic.cz
  Radio RUBI
  Snow
  Pohora.cz
  Bezky.net
  Svět outdooru
  Mediatenor
  Kamsdetmi.com
  Nordic

Spolupracujeme

  Emil
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko