Tři stovky závodníků vyrazily na JeLyManovi klasikou po hřebenech Rychlebských hor

25.2.2018   
Foto

Nedělní program patřil na pátém závodu seriálu ČEZ SkiTour, JeLyManu, závodům klasickou technikou. Účastníci si mohli vybrat mezi třemi distancemi.

Tu nejdelší, maratónskou, vyhrál podle očekávání Daniel Máka s časem 2:25:13 hodiny a potvrdil tak pozici lídra. Podobně si vedla i suverénka letošní sezóny SkiTour Zuzana Kocumová (2:47:23), ta byla nejrychlejší mezi ženami.

Na poloviční trati byli nejrychlejší Michal Vank (1:14:06 hodiny) s Monikou Pokornou, na 8,5 km pak uspěli Adam Bohatý s Eliškou Srnskou.

Do cíle se však dostali bez problémů všichni závodníci, a to i přesto, že na Paprsku panovaly mrazivé teploty. Oproti sobotě si ale závodníci mohli užít místo silného sněžení také slunce.

Ilustrace

Bedřichovský NLM

Ski Stadion in Bedrichov

Poznej Jizerky v jiném světle a vyraz na Bedřichovský Night Light Marathon. Večerní závod, který zahajuje tradičně seriál SkiTour, startuje na bedřichovském stadionu a ukáže ti místa, kde se prohání tisícovky běžců na lyžích při slavné Jizerské 50. Užij si magickou atmosféru, kdy ti na trať svítí jen měsíc, hvězdy, čelovky běžců a ohnivé louče. Letos se pojede znovu v lednovém termínu a závod bude dvoudenní, aby si na své přišli i lyžaři preferující klasiku! Vybereš si celých 30 kilometrů, poloviční trať na 17,5 km nebo radši 10km trasu?

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy
  Balík komplet

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Swix
  KAMA
  ČHMÚ
  Nature Valley
  Crystal Bohemia
  Boll
  CzechTourism
  Enervit

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Skinordic.cz
  Radio RUBI
  Snow
  Pohora.cz
  Bezky.net
  Svět outdooru
  Mediatenor
  Kamsdetmi.com
  Nordic

Spolupracujeme

  Emil
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko