Karlovská 50 je kvůli nedostatku sněhu přeložena na 10. února

23.1.2018   
Foto

I když na většině českých hor poslední dny přibyl nový sníh, ve valašských Beskydech a na tratích kolem Velkých Karlovic to neplatí. Proto se pořadatelé třetího závodu seriálu ČEZ SkiTour rozhodli závod Karlovská 50 přeložit na náhradní termín.

Tím bude druhá únorová sobota, tedy 10. února, kdy se pojedou všechny dospělé závody na 10, 25 a 50 km klasicky. Mini Karlovská s dětskými závody se uskuteční o den dříve, tedy v pátek 9. února. Časy startů zůstávají stejné.

Na trati Karlovské 50 je na loukách aktuálně kolem 10-15 cm většinou prachového sněhu bez zmrzlého podkladu. V lesních úsecích pak ještě méně, místy vůbec. Předpověď pro tento týden nehlásí už žádnou další sněhovou nadílku. Koncem týdne má navíc přijít oteplení s teplotami až okolo 4 stupňů Celsia. Podmínky na náhradní, výše položené, trati jsou podobné. V takové situaci neexistuje bohužel možnost závod uspořádat v regulérním termínu.

Všichni přihlášení závodníci jsou automaticky přihlášeni na nový termín. V případě, že se závodu v náhradním termínu nemohou zúčastnit, je pro ně připravený kontakt na pořadatele závodu na velkekarlovice@volny.cz.

Ilustrace

Bedřichovský NLM

Ski Stadion in Bedrichov

Poznej Jizerky v jiném světle a vyraz na Bedřichovský Night Light Marathon. Večerní závod, který zahajuje tradičně seriál SkiTour, startuje na bedřichovském stadionu a ukáže ti místa, kde se prohání tisícovky běžců na lyžích při slavné Jizerské 50. Užij si magickou atmosféru, kdy ti na trať svítí jen měsíc, hvězdy, čelovky běžců a ohnivé louče. Letos se pojede znovu v lednovém termínu a závod bude dvoudenní, aby si na své přišli i lyžaři preferující klasiku! Vybereš si celých 30 kilometrů, poloviční trať na 17,5 km nebo radši 10km trasu?

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy
  Balík komplet

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  CzechTourism
  Swix
  Enervit
  KAMA
  Sporten
  Leki
  Leros
  ČHMÚ
  Nature Valley
  Crystal Bohemia
  Boll

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Nordic
  bezky.net
  Kamsdetmi.com

Spolupracujeme

  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko