Newsletter

MAGENTOVÁ STOPA DEŠTNÉ

GPX Magentové stopy Strava klub SkiTour Segment Strava Strava klub Jizerská 50

Orlická Magentová stopa začíná v Deštném. V Orlických horách není většího zimního střediska. Leží 650 metrů nad mořem a jedná se o historickou ves založenou před rokem 1350, kdy vládl Karel IV. Leží u soutoku říček Deštné a Bělé, proti jejímuž proudu se částečně vydáme. Orlický okruh měří 15 kilometrů, ale má převýšení skoro 400 metrů. Profil je jednoduchý: nejdříve se podrápeme nahoru, dolů nás pak čeká takřka pekelný sjezd. 

 

Rozjedeme se po louce lemující tok Deštné a lízneme horní okraj obce Horní Sedloňov, podle níž se jmenuje 1051 metrů vysoký Sedloňovský vrch, který pokrývá krásný smíšený pralesovitý les. I tam se dostaneme.

Musíme k tomu zvládnout ještě asi tři kilometry krpálu, než se cesta srovná. Rovinka vydrží asi dva kilometry, na nichž mineme Sedloňovský kříž, který připomíná rakousko-uherského ministra orby Jeronýma Mansfelda. Rezervace kolem Sedloňovského vrchu je také pozoruhodná předválečnými řopíky.

Nyní už jen zbývá se pustit do Deštného, ale pozor je to docela dost z kopce a na cestě je několik serpentin. Pořádně to otestuje, jestli jsme si na lyžích jistí. Okruh se dá objet i v protisměru. Stoupání bude o něco prudší, ale sjezd zase o malinko příjemnější.

Pokud byste chtěli v rámci Magentové stopy pravidelně soutěžit a vyhrávat zajímavé ceny, přidejte se do našich klubů v rámci aplikace Strava ČEZ Jizerská 50 nebo ČEZ SkiTour. Ve Stravě si také můžete přímo otevřít samotný segment Magentové stopy.

Mapa a profil

GENERÁLNÍ PARTNER

PRÉMIOVÝ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

MARKETINGOVÝ PARTNER

PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Spolupracujeme

Logistický partner SkiTour

Výživové okénko