Newsletter

Bedřichovský Night Light Marathon je zpět! ČEZ SkiTour odhaluje termíny

1.8.2023   
Foto

Největší český seriál v běžeckém lyžování ČEZ SkiTour zveřejňuje oficiální termínovou listinu závodů pro nadcházející sezonu. Milovníci bílé stopy se mohou těšit na 8 závodů, mezi které se po roční pauze vrací i populární Night Light Marathon v Bedřichově. Na stejném místě bude jen o 14 dní později startovat i největší zastávka celé SkiTour - ČEZ Jizerská 50.

V pořadí již 17. sezona ČEZ SkiTour provede závodníky řadou českých pohoří napříč republikou a dokonce i za jejími hranicemi. Pořadatelé pro zimu 2024 zařazují nejen léty prověřené a osvědčené destinace, ale také vrací na termínovku speciální noční závod v srdci Jizerských hor.

Nový ročník otevře o víkendu 13. - 14. ledna závod na Horních Mísečkách, který se do rodiny SkiTour zařadil poprvé letos v únoru. Okruhy znovu povedou Krkonošským národním parkem v okolí Labské boudy a Medvědína. Druhou zastávkou bude o týden později Cínovec s jeho tradiční Krušnohorskou 30. Závodníci se projedou po Krušnohorské magistrále a zčásti zavítají i k sousedům do Německa. Lednové termíny pak poslední víkend uzavře zmiňovaný Bedřichovský Night Light Marathon, který je kompletně nočním závodem s čelovkami. Trasa závodu povede po stopách legendární Jizerské 50.

První únorovou sobotu rozbalí ČEZ SkiTour svou základnu v Deštném, kde se pojede jubilejní 40. ročník Orlického maratonu. O pouhé čtyři dny později se ve čtvrtek 8. února naplno rozjede nejznámější sportovní akce zimních měsíců u nás - ČEZ Jizerská 50. Čtyřdenní fenomén znovu nabídne bohatý program, a to jak na tratích, tak i v zázemí a jeho okolí.

O víkendu 24. - 25. února se seriál přesune do Jeseníků. Od chaty Paprsek odstartuje Jesenický lyžařský maraton známý jako JeLyMan. Lyžaře provede krásným prostředím na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Po následném polském Biegu Piastów, který je znovu partnerským závodem ČEZ SkiTour, celou sezonu uzavřou 8. - 9. března závody v Harrachově. Lyžaři budou brázdit trasy v okolí harrachovských skokanských můstků a poté si společně vychutnají závěrečné vyhlášení celkových výsledků seriálu.

Termínová listina ČEZ SkiTour:

Závod

Datum

Horní Mísečky, Krkonoše

13. - 14. 1. 2024

Krušnohorská 30, Cínovec

20. - 21. 1. 2024

Bedřichovský Night Light Marathon,
Jizerské hory

26. - 27. 1. 2024

Orlický maraton, Deštné v Orl. horách

3. - 4. 2. 2024

ČEZ Jizerská 50

8. - 11. 2. 2024

JeLyMan, Jeseníky

24. - 25. 2. 2024

Bieg Piastów, Jakuszyce

1. - 3. 3. 2024

Harrachov, Krkonoše 

8. - 9. 3. 2024

GENERÁLNÍ PARTNER

PRÉMIOVÝ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

MARKETINGOVÝ PARTNER

PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Spolupracujeme

Logistický partner SkiTour

Výživové okénko