Newsletter

Jubilejní 30. ročník JeLyMana má za sebou první závodní den

26.2.2022   
Foto

Kdo miluje hory zaváté sněhem a chumelenice, měl být dnes na hřebenech Jeseníků, konkrétně u horské chaty Paprsek. Odstartoval zde 30. ročník Jesenického lyžařského maratonu, a to vskutku v zimních podmínkách. Lyžaře to ale neodradilo, a tak se na strat závodů dnes postavily děti, teenageři i zkušení mazáci.

Sobotní závody si přijelo k horské chatě Paprsek užít 133 závodníků, a nutno říct, že podmínky během dopoledne, ani po obědě nebyly zcela ideální. Na druhou stranu děti si své závody mohly užít v pravé jesenické zimě, i když na spoustě míst v Česku už se ozývá jaro. V 10:00 tedy vyrazili do stopy benjamínci a diváci pak mohli sledovat až do 11h postupně všechny mládežnické kategorie.

Po polední pauze se ve 13:00 na atypický start na sjezdovce postavili ti, kteří se rozhodli poměřit síly na trati Volkswagen Jelyman 20km volnou technikou. Spousta čerstvě napadaného sněhu byla pro běžkaře spíš přítěží, ale postupně rozjasňující se obloha dodala všem na trase energii. Jako první protnul pásku v čase 1:06:27 Honza Maryška a závod okomentoval jako velmi náročný, ale krásný.

Za ženy kralovala bílé stopě Darina Krausová s časem 1:20:01. Jak se ale v zázemí závodu ukázalo, na dvacítku si netroufli jen zkušení jednotlivce, ale také rodinky s dětmi, jejichž hojná účast se očekává i na zítřejší (nejen) rodinné ČT Jelyman 10km.

A co víc. Očekáváme zlepšení počasí a v podstatě ideální podmínky pro všechny tři závody, které se pojedou klasickou technikou na distancích 10, 21 a 42km. Registrace budou otevřené i na místě, a to od 08:00 do 09:30. Tak vzhůru na Paprsek a SKOL!

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Pojišťovna VZP
  Generali Investments

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  ČT

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Enervit
  KAMA
  Swix
  MSK
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

Oficiální dodavatelé

  CAT CUT
  TKF

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna
  Evropa 2
  Náš region

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  Krušné hory
  Pomozte dětem
  Madeta
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko