Newsletter

V Orlických horách vypukl tamní maraton, poslední závod ČEZ SkiTour před Jizerskou 50

5.2.2022   
Foto

Největší seriál závodů v běžeckém lyžování SkiTour odstartoval svou další zastávku. Orlický maraton má úspěšně za sebou první den závodění, a že to byla podívaná! Sobotní hlavní závod VW Orlický půlmaraton volně v kategorii mužů ovládl Adam Matouš se symbolickým a zároveň celkově nejrychlejším časem 0:51:51. Mezi ženami dominovala Tereza Hujerová, která dvacetikilometrovou trasu zvládla s časem lehce pod hodinu. Celkem jsme v sobotu viděli ve stopě téměř 250 dětských i dospělých lyžníků.

„Jela jsem to vlastně poprvé a byla jsem příjemně překvapená. První kolo se mi hodně líbilo, ve druhém byl brutální kopec, který jsem myslela, že nikdy neskončí,“ smála se po závodě nejrychlejší z žen Hujerová. Na vítězství si ale věřila a s výsledkem byla spokojená. „Hrozně mě to bavilo, byla krásně připravená trať,“ pochvaloval si celkový vítěz VW Orlického půlmaratonu volně Adam Matouš. Na oba vítěze se můžeme těšit i příští víkend, protože se představí na Jizerské 50.

Orlický maraton odstartovali v 9:30 nejmladší benjamínci a postupně jsme mohli být svědky všech juniorských kategorií. Přesně půl hodinu po poledni pak vypukl hlavní závod na 20 kilometrů volnou technikou a nejrychlejší závodníci strávili na trati lehce přes padesát minut.

Organizátoři museli na poslední chvíli měnit své plány kvůli popadaným stromům na trati. Vzhledem k náročnosti terénu nešlo stopy kompletně odklidit, a tak vznikl nový okruh. Jeho první polovina se klikatila po loukách směrem nad vesnici Ošerov, druhou část tvořil náročný výjezd pod Kamenný vrch. Divoké počasí se však na první závodní den uklidnilo a běžkaři si nemohli stěžovat. Vál jen mírný vítr a teplota klesla lehce pod nulu, což trať zrychlilo.

Deštné v Orlických horách je tento víkend plné života. Na poslední zastavení seriálu před legendární Jizerskou 50 se sjeli lyžníci z celé republiky, a kromě samotného závodění tak mají možnost doladit svoji formu na příští víkend. Orlický maraton mezitím vyvrcholí zítřejším programem, kdy se můžeme těšit na závody klasickou technikou, a to na ten hlavní o délce 40 kilometrů, ale také na kratší trasy o délkách 10 a 20 kilometrů.

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Pojišťovna VZP
  Generali Investments

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  ČT

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Enervit
  KAMA
  Swix
  MSK
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

Oficiální dodavatelé

  CAT CUT
  TKF

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna
  Evropa 2
  Náš region

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  Krušné hory
  Pomozte dětem
  Madeta
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko