Newsletter

V Orlických horách panují nejlepší sněhové podmínky pro běžkování v Česku

27.1.2022   
Foto

Orlickým horám letošní zima přeje. Zatímco východní česká pohoří jsou letos chudší na sněhové srážky a jihozápad výrazně zasáhla obleva na začátku roku, v Orlických horách se nashromáždilo poměrně hodně sněhu. I v údolích leží kolem 40 centimetrů, na hřebenech je pak 60centimetrová zásoba. Orlický maraton by tak nemělo nic ohrozit a výhled slibuje pokračování zimního charakteru počasí.

„Do víkendu by mělo připadnout v Orlických horách 5 až 15 centimetrů sněhu,“ předpovídá Tomáš Fryč z Českého hydrometeorologického ústavu. „Přestože očekáváme v noci na neděli přechodné oteplení, kdy by se teplota měla dostat k nule, mělo by se posléze zase ochladit,“ dodává.

S přesným výhledem na závodní týden je ještě brzy, ale vypadá to, že součsný charakter počasí by měl trvat dále. Znamená to tedy teploty lehce pod bodem mrazu a sněhové přeháňky. Přechodně se může oteplit i nad nulu.

V současnosti jsou trasy z Deštného směrem na Vrchmezí a po hlavním hřebeni čerstvě upravené a další údržba je čeká na víkend. Jen je třeba počítat s tím, že po některých tratí se pojede závod psích spřežení Šediváčkův long, a tak budou jen uježděné bez stop.

Automatická stanice v Luisině údolí, které je východiskem do stop v blízkosti Deštného, ukazuje stabilně přes 40 centimetrů hutného sněhu. Přes den se teploty v celém pohoří pohybují neustále pod nulou, a tak jsou podmínky na letošní poměry až nezvykle stabilní.

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Pojišťovna VZP
  Generali Investments

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  ČT

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Enervit
  KAMA
  Swix
  MSK
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

Oficiální dodavatelé

  CAT CUT
  TKF

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna
  Evropa 2
  Náš region

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  Krušné hory
  Pomozte dětem
  Madeta
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko