Newsletter

ČEZ SkiTour odstartovala patnáctou sezonu na Cínovci

22.1.2022   
Foto

Seriál běžkařských závodů ČEZ SkiTour má za sebou první závodní den. Na Cínovci v Krušných horách se jel závod na 15 kilometrů volně. Součástí programu byly i dětské závody. Mezi 104 účastníky hlavní trasy byl nejrychlejším mužem Pavel Janeček, v ženách vyhrála Jana Jetmarová. V neděli závody pokračují klasickou technikou.

Počasí umožnilo, aby ČEZ SkiTour odstartovala krušnohorským závodem, který se stal premiérově součástí seriálu. Sněhové podmínky umožnily připravit netradiční trasu, která z hlavního hřebene spadla do údolí tvořící hranici mezi Českem a Německem. Závod přilákal 104 dospělých a 91 dětí

Mužskou kategorii ovládl s náskokem 38 sekund Pavel Janeček před Martinem Pávkem. Ke zdolání bezmála 15kilometrové trasy potřeboval méně jak 35 minut. Třetí místo si vyjel Lukáš Antoš. Mezi ženami zvítězila Jana Jetmarová, která zajela čas 41:44 a na druhou Němku Karin Kadnerovou měla náskok bezmála tří a půl minut. Třetí dojela Jana Zmítková. 

Zítra závody pokračují trasami klasicky. Hlavní závod na 30 kilometrů bude mít formu dvou okruhů, po nichž se dnes jela patnáctka. V nabídce je i snadnější závod na 10 kilometrů. Registrace se otevírá už v 7:30 a končí v 9.00, neboť hlavní trasa startuje v 10:00. Závod na 10 kilometrů pak vyjede v 10:45.

Zastavte se za námi na Cínovci a užijte si neděli ve stopě! Třeba to i "cinkne" :-) Počasí by mělo přát všem běžkařům a stopy budou opět dokonale upravené.

SKOL!

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Pojišťovna VZP
  Generali Investments

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  ČT

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Enervit
  KAMA
  Swix
  MSK
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

Oficiální dodavatelé

  CAT CUT
  TKF

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna
  Evropa 2
  Náš region

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  Krušné hory
  Pomozte dětem
  Madeta
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko