Newsletter

„Jizerská 50 je pro mě srdeční záležitostí číslo jedna… ale Karlovská 50 je hned druhá!“ Přečti si rozhovor se SkiTour Masterem 2021 Ondrou Sekerou

13.12.2021   
Foto

Jsou běžkaři, kteří se jednou za rok vydají na závod a nemají větší ambice. Jsou ale taky závodníci, kteří do sportu dávají vše a den bez pohybu si téměř neumí představit. Mezi ty patří i naši loňští SkiTour Masteři, které jsme oslovili pro rozhovor. Takový Ondřej Sekera z Ostravy ve svých čtyřiačtyřiceti letech dokázal v sezóně 2021 ujet všech šest závodů ČEZ SkiTour a ve virtuálním seriálu tak zdolal úctyhodných 223,5 km. Nejen na jeho vztah k běžkování jsme se ho zeptali v rozhovoru.

Jak vzpomínáš na své běžkařské začátky?

Vždycky jsem měl rád sport, hrál jsem fotbal, florbal, jezdil na kole… S běžkami jsem pak začal v roce 2008 a chytlo mě to tak, že jsem si ten rok rovnou zajel svou první Jizerskou 50. Té jsem se potom zúčastnil každý rok, kromě několika málo ročníků, kdy nebyl sníh nebo jsem byl nemocný. Před pěti lety jsem k tomu začal běhat a to mě chytlo natolik, že teď běhám maratony a běhám zkrátka pořád. V létě si svou oblíbenou Jizerku užívám na Jizerské 50 RUN, v zimě teď jak na Jizerské 50, tak na Bedřichovském Night Light Marathonu. Na ten se moc těším, doufám, že to o druhém lednovém víkendu vyjde!

Jak se tvůj vztah k běžkování vyvíjel?

Vždycky jsem dělal klasiku. Od té doby, co jsem v roce 2016 začal běhat, už ale vnímám běžky spíš jen jako takový doplněk. Vyloženě na běžky netrénuju, mimo sezónu hlavně běhám.

Jakého dalšího závodu ČEZ SkiTour ses po Jizerské zúčastnil?

Jsem z Ostravy, tak jsem poprvé jel Karlovskou 50. Jizerská 50 pro mě zůstává srdeční záležitostí číslo jedna… ale Karlovská je hned druhá! Jsou to krásné tratě, vsetínské vrchy... a ti lidi tam, to je neskutečné. Všichni jsou neuvěřitelně přátelští!

V minulé sezóně ses stal SkiTour Masterem. To se ti podařilo poprvé?

Ne, to už bylo podruhé. Ale až letos se mi podařilo ujet všech šest závodů, myslím – ono je to dost náročné cestovat z Ostravy po celé republice, ještě s malými dětmi… Je to ale moc fajn motivace, uvidíme, jak se mi bude dařit v nadcházející sezóně.

Jaké pro tebe bylo závodit „virtuálně“ ve srovnání s předchozími „klasickými“ ročníky? 

Virtuální závody jsem letos zajel všechny za 12 dní. Abych to měl z krku! :-) Ono nebylo jinak ani co dělat. Začal jsem taky učit běžkovat své malé děti. Ty mají obvykle dětské závody v jiný den, než jsou závody klasické, tak s nimi nemůžu při normálních závodech vždy jet, protože bychom se za ubytování s celou rodinou nedoplatili… Už i to, jak jsou závody po celé republice, stojí dost peněz a času. Jen dostat se třeba na tu Šumavu nám zabralo s kolegou v předcházející zimě asi 5 hodin, to můžu dojet taky třeba do Slovinska. Ale zase to stálo za to, Zadovská 30 byla krásná trasa!

Virtuálně to tedy mělo své kouzlo, ale lepší je nakonec určitě klasická podoba, kdy si můžeme zazávodit společně. 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na tvé výkony v sezóně 2022. SKOL!

 

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Pojišťovna VZP
  Generali Investments

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  ČT

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Enervit
  KAMA
  Swix
  MSK
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

Oficiální dodavatelé

  CAT CUT
  TKF

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna
  Evropa 2
  Náš region

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  Krušné hory
  Pomozte dětem
  Madeta
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko