Newsletter

Rozjeď zimu na běžkách v barvách originálních vizuálů od ilustrátorského dua Tomski & Polanski

23.11.2021   
Foto

Zima není jen bílá, zabarvená modrým nebem a sluncem či mlhou. Má mnoho barev, stejně jako samy jednotlivé závody ČEZ SkiTour. O tom ví své i umělecké duo Tomski & Polanski, které stojí za krásnými a originálními vizuály závodů SkiTour. Všimli jste si? Poprvé jsme je použili loni, kdy se nakonec závody odehrály jen virtuálně. Pro sezónu 2022, která se brzy rozjede, se studiem Tomski & Polanski nadále spolupracujeme a jsme rádi, že i tobě teď jejich práci pro největší český seriál v běhu na lyžích můžeme přiblížit.

Tvorba plakátů pro ČEZ SkiTour byla opravdu příjemná i tím, jak byla přímočará,“ vzpomíná na práci na originálních vizuálech Lukáš Tomek alias Luke Tomski, mužská polovička předního českého ilustrátorského dua, který na nich pracoval především. „O podobě a kompozici plakátu jsem měl jasno hned od začátku. První skica také okamžitě souzněla s pořadateli, a tak se vše překreslilo do barvy a vizuál byl na světě.

Každý ze sedmi závodů, ze kterých můžeš v rámci 15. ročníku ČEZ SkiTour vybírat, má svou unikátní barvu a obsahuje prvky typické pro oblast, kde se koná. „Cílem ilustrací bylo zachovat jednotný dojem SkiTour, ale zároveň představit významná místa konkrétních závodů,“ popisuje Tomski. 

Autoři si proto nechali poradit od samotných organizátorů i fanoušků seriálu, od kterých získali tipy na ikonická místa a symboly závodů. Ty pak zapracovali do jednotlivých plakátů k závodům. „Vznikla tak vyladěná série, která představuje sedm rozdílných závodů, ale vše z jedné běžkařské rodiny,“ dodává Tomski.

Sám má přitom ke sportu, a konkrétně k běžkování, silný osobní vztah. „Narodil jsem se na Vysočině, kde byla vždy hromada sněhu a tak jsem na běžkách jezdil od té doby, kam sahá moje paměť, tedy asi od 3 let,“ říká. „Jezdil jsem třeba s tátou a kamarády jen tak pro zábavu, ale často u nás byly běžky jako dopravní prostředek mezi vesničkami.“ 

Pro uměleckou dvojici také nejde o první projekt, ve kterém se jim krásně podařilo spojit ilustraci se sportem. V minulosti spolupracovali například s televizí Eurosport, pro kterou umělecky ztvárnili historii slavného cyklistického závodu Paříž–Roubaix, nebo vytvořili vizuál k legendární veslařské akci v Praze, Primátorkám.

GENERÁLNÍ PARTNER

PRÉMIOVÝ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

MARKETINGOVÝ PARTNER

PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Spolupracujeme

Logistický partner SkiTour

Výživové okénko