Na běžkách v centru Prahy. Pořadatelé Virtuální Jizerské 50 udělali stopy u nejznámějších památek

10.2.2021   
Foto

Pražský hrad, Loreta, Václavák nebo Karlův most na běžkách? Letošní Jizerská 50 se jede i v centru hlavního města. Pořadatelé využili výjimečných sněhových podmínek a projeli trasu na hodně netradičních místech.

„Když jsme v pondělí ráno viděli to množství nového sněhu přímo v centru hlavního města a běžkaře na Karlově mostě, chtěli jsme ukázat, že letošní Jizerská 50 se dá jet skutečně kdekoliv. Díky virtuální podobě si mohou účastníci zvolit trasu zcela sami, nemusí to tak být na tradičních místech Jizerských hor, ale třeba právě v centru Prahy,“ říká tiskový mluvčí ČEZ Jizerské 50 Richard Valoušek.

Fotky běžkařů na Karlově mostě kolují sociálními sítěmi už několik dní, organizátoři slavné padesátky se ale rozhodli posunout běžkařskou výzvu ještě o stupeň výš. „Vytvořili jsme si stopy na trať celým centrem města. Byl to zajímavý zážitek, protože skutečnou stopu na běžky si v centru jen tak neuděláte,“ vysvětluje Valoušek s tím, že na běžky vyrazil v úterý se svítáním.

„Nikde nebyla ani noha, jen na Karlově mostě pendlovali tři běžkaři tam a sem. Jakmile jsme ale vyrazili přes Rudolfinum na Pražský hrad a Petřínem zpět do centra, byli jsme jediní blázni na běžkách. Lidé si nás fotili, nevěřili svým očím. Byla to zábava a přitom díky takovému množství sněhu bezpečná,“ popisuje nápad organizátorů tiskový mluvčí padesátky.

Snahou celé akce bylo upozornit na letošní podobu Jizerské 50. Té se totiž v tradiční podobě nemohou zúčastnit amatérští závodníci. „Pro ně jsme vytvořili virtuální podobu závodu. To znamená, že se mohou zájemci zúčastnit Jizerské jakkoliv a kdekoliv. My zvolili běžky a centrum Prahy. Už teď nám chodí zajímavé tipy míst na běžkování od desítek lidí. Necháme se rádi inspirovat,“ dodává závěrem Valoušek s tím, že pro účast ve virtuálním závodě stačí zdolat pár kilometrů, a ne celých padesát, jak se nese v názvu slavné zimní akce. Více se dočtete na podstránce k virtuálnímu závodu, kde stále běží i registrace. 

Přihlásit se můžete nejen na Virtuální Jizerskou 50, ale na jakýkoliv další ze závodů seriálu Virtuální ČEZ Skitour

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Hervis
  Pojišťovna VZP

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Kästle
  Leki
  Enervit
  KAMA
  MSK
  Swix
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko