ČEZ SkiTour 2021 odkládá první dva závody

23.12.2020   
Foto

Zima se ještě ani nerozběhla a my už musíme po jednání s Ministerstvem zdravotnictví oznámit, že se nadcházející ročník největšího českého běžkařského seriálu ČEZ SkiTour neobejde bez termínových změn. Na základě jednání se zástupci ministerstva minimálně první dva závody, Bedřichovský Night Light Marathon a Zadovská 30, budou z důvodu opatření přesunuty. Největší závod seriálu, ČEZ Jizerská 50, musel dokonce uzavřít předčasně registrace kvůli snížené kapacitě.

Další závody seriálu se pojedou v souladu s aktuálními bezpečnostními opatřeními. V případě nekonání závodu se registrace bezplatně přesouvají na náhradní termín, případně příští sezonu. 

Pozornost příznivců běžeckého lyžování se tradičně ještě před koncem roku začíná soustředit na první lednové víkendy. Na start nové sezony ČEZ SkiTour.  I letos jsme měli odstartovat za svitu čelovek na Bedřichovském Night Light Marathonu, který byl však z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace přesunut z 8.–9. ledna na 19.–21. února (konkrétní data v tomto rozmezí budou upřesněna v průběhu ledna)

Jinak tomu nebude ani u oblíbené Zadovské 30, která se z původního třetího lednového víkendu (16.–17. 1.) přesouvá na polovinu března (13.–14. března). V současnosti doufáme, že se zbylé závody seriálu pojedou v plánovaných termínech.

Finální podoba závodů vč. ČEZ Jizerské 50 bude záviset na aktuálním vývoji, který je v tuto chvíli složité odhadovat. Zároveň budeme bližší informace vědět po další plánované schůzce organizátorů na Ministerstvu zdravotnictví, která proběhne v polovině ledna.

V každém případě pořadatelé dělají maximum pro to, aby byla dodržena veškerá bezpečnostní opatření, a zároveň si závodníci i letošní ročník maximálně užili. I v této nelehké situaci věříme, že 14. ročník ČEZ SkiTour proběhne, jen v jiném formátu, než na jaký jsme byli zvyklí. 

Registrace na 54. ročník ČEZ Jizerské jsou sice uzavřeny předčasně, do ostatních závodů seriálu SkiTour se můžete i nadále hlásit. V případě nekonání závodu se startovné automaticky převádí na náhradní termín. Pokud by se ho závodník nemohl zúčastnit, byl by převeden na stejný závod ročníku 2022.

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Hervis
  Pojišťovna VZP

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Kästle
  Leki
  Enervit
  KAMA
  MSK
  Swix
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko