Nadace Nova bude s novým ročníkem ČEZ SkiTour pomáhat malému Matějovi

27.8.2020   
Foto

Osmiletý Matěj, nejstarší ze tří bratrů, se narodil předčasně ve 34. týdnu a po porodu se objevily problémy s dýcháním s nutností intubace. Nedostatečný přísun kyslíku do mozku a sepse měly za následek jeho další zdravotní problémy a opoždění ve vývoji. V necelém roce mu byla diagnostikována dětská mozková obrna, konkrétně spastická kvadruparéza, ke které se později přidala také epilepsie.

Náročný příběh se dotkl také pořadatelů seriálu SkiTour, kteří společně s Nadací Nova a svými účastníky budou Matějovi finančně pomáhat. Co to znamená v praxi? Každý účastník může nad rámec registrace do jakéhokoliv závodu SkiTour Matějovi přispět. A protože přihlášky do nové sezóny seriálu již běží, můžete tak učinit hned na www.ski-tour.cz.

Matěj díky rehabilitacím, terapiím a časově i finančně náročnému léčebnému programu dosáhl ve své léčbě již mnoha pokroků. Dokáže se přetočit na břicho a zpět, zvedne se na všechny čtyři, doplazí se tam, kam potřebuje. Postupně se mu zlepšuje také motorika a je schopen samostatně si hrát. Tyto kroky a úspěchy mu přinášejí obrovskou radost i motivaci v další léčbě. A i když mu pomáhají i jeho mladší bráchové, čeká ho ještě dlouhá cesta a spousta práce k tomu, aby mohl například samostatně sedět nebo dokonce stát.

Náklady na léčbu jsou vysoké a mnohé z nich hradí rodina bez finanční podpory zdravotní pojišťovny. Ať už se jedná o operace nebo rehabilitační pobyty, rodiče Matěje by to bez finanční podpory nadací a sponzorů mohli jen těžko zvládnout. To jsou další důvody, proč Nadace Nova společně se seriálem ČEZ SkiTour chce Matějově rodině finančně pomoct a přispět jak na léčebné programy, tak i na osobní asistentku, která je nezbytná, aby chlapec mohl chodit do školy a hrát si s ostatními dětmi.

Celkové náklady rodiny se pohybují v desítkách tisíc měsíčně, někdy i více, proto bude rodina ráda za jakoukoliv finanční pomoc, která z části náklady pokryje.

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Swix
  Enervit
  KAMA
  Kästle
  Leki
  Northfinder
  MSK
  Crystal Bohemia
  Boll
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Deník

Spolupracujeme

  Worldloppet
  Nadace Nova
  Emco
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko