Až vyrazíš trénovat, pusť si EPP a pomáhej. Třeba rodinám v nouzových situacích

13.3.2020   
Foto

Stáhni si do mobilu aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a pusť si ji při tréninku či procházce. Vyber si z několika různých projektů a svým pohybem sbírej body, za které následně Nadace ČEZ daný projekt podpoří finančně. Aktuálně můžeš skrz aplikaci pomoci například rodinám v nouzi.

Projekt „Pomáháme rodinám v nouzi“ se zaměřuje na rodiny s dětmi a matky samoživitelky z regionu Tábor, které nejsou schopny vlastními silami získat prostředky na svou obživu. V roce 2019 Charitní nadační fond evidoval průběžně 70 rodin se 159 dětmi. Lze předpokládat, že v roce 2020 budou vzhledem k narůstajícímu zájmu klientů dodávky potravin ještě navýšeny. Ze sponzorských darů jsou také shromažďovány potřebné věci pro domácnost, ošacení, hračky a knihy pro děti.

Většina činnosti CHNF probíhá za spolupráce s Potravinovou bankou Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Rozvoz potravin i jiné materiální pomoci vykonávají členové CHNF vlastními auty a financují z vlastních prostředků pohonné hmoty a amortizaci. Vzhledem k této situaci bylo nutné v říjnu 2019 pozastavit rozvoz potravin mimo Tábor (např. do Soběslavi, Bechyně, Mladé Vožice), čímž se mnohé sociálně slabé rodiny dostaly do nelehké životní situace. Cílem projektu „Pomáháme lidem v nouzi“ je získat potřebné finanční prostředky na pohonné hmoty a amortizaci (20 000 Kč), nájem dalších prostor na uskladnění potravinové i jiné materiální pomoci (30 000 Kč) a na část mzdy pro koordinátorku potravinové pomoci a pracovnici v sociálních službách v jedné osobě (30 000 Kč). Celkem 80 000 Kč.
Charitní nadační fond vznikl v roce 2005 a poskytoval především finanční pomoc rodinám v nouzi. Potravinovou pomocí rodinám v nouzi, ale i osamělým seniorům a lidem bez domova, se zabývá od roku 2016.

Stáhni si aplikaci EPP na www.pomahejpohybem.cz a vyber si, kterému projektu věnuješ body za svou aktivitu.

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Swix
  Enervit
  KAMA
  Kästle
  Leki
  Northfinder
  MSK
  Crystal Bohemia
  Boll
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Deník

Spolupracujeme

  Worldloppet
  Nadace Nova
  Emco
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko