Česká stopa na Biegu Piastów: Češi v polských Jakušicích sbírali medailové pozice

2.3.2020   
Foto

Bieg Piastów jsme letos zařadili coby partnerský závod do bodování SkiTour. Za hranicemi Polska tak můžete poznat kousek světa i získat bonusové hodnocení. Jak se dařilo našim krajanům na závodech tento víkend a přineslo jim unikátní datum 29. února štěstí? Zde se můžete podívat na výsledky.

Na 6 km sprintu v pátek se umístila Češka Klára Moravcová na nejvyšší příčce mezi ženami. Po ní dojely do cíle Polky Marcelina Wojtyla a Jadwiga Grynkiewicz. Mužskou kategorii ovládli Poláci Arkadiusz Posiadala, Lukasz Bronowicki a Krzysztof Korpecki.

Páteční závod na 30 km volně ovládli Češi kompletně! První ženou v cíli byla Petra Hynčicová, druhou Zuzana Kocmanová a nejlepší trojici uzavřela Jana Jetmarová. Mezi muži zvítězil Petr Knop s náskokem tří minut nad dvojicí Adam Fellner a Petr Janeček, které dělil v cíli zlomek sekundy.  

Češkám se dařilo i v sobotu na hlavním závodě na 50 km, kde si první místo vybojovala Klára Moravcová a za ní dojela mladičká Anna Sixtová. Českou trojici doplnila i Sandra Schützová. Také mezi muži se dostala česká vlajka na stupně vítězů, a to díky Jonášovi Bešťákovi, který dojel na třetím místě se ztrátou jen tři vteřiny na vítězného Poláka Dominika Buryho. Mezi ně se ještě vešel Jacob Walther z Německa.

I v neděli na poloviční trati na 25 km se Čechům dařilo. Za vítězným Jacobem Waltherem z Německa se umístil Tomáš Veber, který v cílové rovince vypnul všechny síly a vteřinu za sebou nechal Poláka Jana Antolece. Z žen dorazila první do cíle liberecká rodačka Zuzana Kocumová. Druhé a třetí místo patřilo Polkám Justyně Kowalczykové a Marcelině Wojtyle. 

Na kompletní výsledky se můžete podívat přímo na stránkách Bieg Piastów.

Gratulujeme všem závodníkům a těšíme se na viděnou při posledním závodu SkiTour na Zadově! Sněhové podmínky bedlivě a vývoj počasí sledujeme a nejpozději v pondělí před závodem zveřejníme jeho finální podobu. SKOL!

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Swix
  Enervit
  KAMA
  Kästle
  Leki
  Northfinder
  MSK
  Crystal Bohemia
  Boll
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Deník

Spolupracujeme

  Worldloppet
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko