Sobotní Night Light se konal se sněhem v zádech

4.1.2020   
Foto

Tak to přišlo. Přesně podle předpovědi počasí se v sobotu po obědě spustilo chumelení a vydrželo až do večerních hodin. Díky tomu mohli pořadatelé úvodního závodu seriálu ČEZ SkiTour připravit stopy i pro závody klasickou technikou.

 

Druhý den Bedřichovského Night Light Marathonu tak opět přilákal desítky nových účastníků, kteří s přihláškou váhali až do poslední chvíle. A právě skvělá práce pořadatelů je přesvědčila. Tomu odpovídaly i ohlasy v cíli, ve kterých si účastníci trať pochvalovali.

„Musím říct, že na to, jak situace ještě před pár dny vypadala, odvedli pořadatelé skvělou práci, bavilo mě to a trať byla skvěle připravena,“ měl jasno Michal Včeliš, jeden z účastníků. Podobně to viděl i Vladimír Vajnar, který si trať projel pár hodin před závodem a nestačil se divit. „Takovou změnu k lepšímu jsem opravdu nečekal. Byli jsme u Nové louky po obědě a stav trati i stop se nedá srovnávat s tím, jak skvěle to bylo připraveno na závody.“

Nakonec se do Bedřichova vydalo na noční závody přes 800 závodníků všech výkonnostních úrovní i věkových kategorií. Závodili děti, celé rodiny, party kamarádů i běžkařští nadšenci. Parádní atmosféru dokreslovala magická atmosféra nočních Jizerek s kapkou mlhy, která se světly čelovek neměla chybu. Snad jen silnější sobotní vítr mohl odradit ty nejméně zkušené, ale i ti nakonec do cíle zvládli dorazit ve zdraví.

Jak už je zvykem, na ČEZ SkiTour vyhrává každý, i proto dostávají v cíli všichni svou medaili. Ale ty nejrychlejší je potřeba ocenit a trochu vyzdvihnout. Takže tady jsou ti nejrychlejší na jednotlivých distancích dnešních závodů klasickou technikou. Klobouk dolů, grafulujeme.

30 km: Václav Sedláček a Anna Kožíšková
17,5 km: Sten Waehrisch a Karolína Grohová
10 km: Klára Moravcová a Lukáš Antoš

 • Kompletní výsledky najdete online na http://bit.ly/bnlm-vysledky a následně i ZDE.
 • Fotografie, které budou postupně doplňovány si můžete prohlédnout ZDE

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-Mobile

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Benzina
  Volkswagen - užitkové vozy
  Hervis
  Pojišťovna VZP

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Northfinder
  Kästle
  Leki
  Enervit
  KAMA
  MSK
  Swix
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

Oficiální dodavatelé

  CAT CUT
  TKF

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Nordic
  Kamsdetmi.com
  Drbna

Spolupracujeme

  Národní sportovní agentura
  Svaz lyžařů ČR
  Worldloppet
  Nadace Nova
  Kudy z nudy
  Báječné ženy v běhu
  Bieg Piastow
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker
Výživové okénko