Sobotní vítězství bral na JeLyManovi o prsa Maryška

23.2.2019   
Foto

SkiTour 2019 se chýlí k závěru! Sobotní program JeLyMana otevřel poslední letošní závodní víkend. Na trati se dopoledne utkaly děti a odpoledne vyznavači volného stylu při závodě VW JeLyMan 20 km volně.

Sedmadvacátý ročník JeLyMana zaplnil Skiareál Paprsek. Dopoledne si zazávodily děti na tratích 1 a 2,5 km. Po důkladné Hervis rozcvičce s Ondrou Zadrobílkem se jich na trať vydalo téměř 70. 

Odpoledne patřilo dospělým. Na bruslařský okruh Růžovka se vydala více než stovka lyžařů. O vítězství na 20km trase se v cílové rovince poprali Honza Maryška a Benjamin Vrbovský. Do slova o palec na noze byl nakonec rychlejší Honza Maryška a s časem 55:23,62 bral pomyslné zlato. Takřka domácí Benjamin Vrbovský zaostal o pouhé 4 desetiny vteřiny. Pro bronz si dojel Petr Holub.

Mezi ženami zvítězila Veronika Novotná s časem 1:05:42. "Tady na JeLyManovi jsem poprvé, předtím jsem tu nikdy nezávodila. Tak mám radost, že to na poprvé takhle hezky vyšlo," nechala se slyšet v cíli. O minutu a půl později protla cílovou pásku druhá žena Darina Krausová. Třetí nejlepší ženou sobotních závodů se stala Katka Švancarová s časem 1:08:21. 

Závodní program pokračuje v neděli, kdy se závodníci postaví na start klasickcýh závodů na 10, 21 a 42 km. 

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  CzechTourism
  Swix
  Enervit
  Sporten
  KAMA
  Leki
  Northfinder
  Leros
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ
  Boll

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Deník
  bezky.net
  Kamsdetmi.com
  Nordic

Spolupracujeme

  Nadace Nova
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko