ČEZ JIZERSKÁ 50 POKRAČOVALA KLASICKY! ZÁVODNÍCI JELI TRASY NA 10 A 25 KM

9.2.2019   
Foto

Závodní víkend v Jizerských horách v sobotu dopoledne pokračoval dalšími dvěma závody klasickou technikou, které odstartovaly během sněhové přeháňky. V Hervis Jizerské 25 zvítězily české legendy Jiří Ročárek a Klára Moravcová, ČT Jizerskou 10 ovládli Polák Mateusz Szczotka a místní Tereza Hujerová. Jela se také firemní štafeta, kterou ovládla KAMA.

Ročárek dorazil do cíle o více než tři čtvrtě minuty před druhým Tomášem Veberem a vyhrál už po desáté v řadě. Pětadvacetikilometrová trať nepoznala od roku 2009 jiného vítěze. „Jelikož byl napadaný čerstvý sníh, tak to byl docela boj, musel jsem si prorážet stopu. Ale nejel jsem na čele sám úplně od začátku, nechal jsem ostatní kluky, ať si to taky užijou. A pak už jsem vyrazil," komentoval s nadhledem průběh závodu.

Mezi ženami dojela první opět Klára Moravcová, která ovládla už páteční Volkswagen Bedřichovskou 30. Na obou tratích si připsala páté vítězství v řadě. „Dneska to bylo docela těžké. Namazala jsem, ale nahoře byl nafoukaný sníh. Navíc jsem po většinu závodu jela úplně sama,“ popisovala. Sobotní dopolední klání pro ni bylo tím posledním, nyní už ji čeká odpočinek, který si užije v posteli u televize.

Na desítce triumfovali dvacetiletí kolegové z jabloneckého klubu

Desetikilometrový závod pod patronátem České televize zvládli nejrychleji Mateusz Szczotka z Polska a Češka Tereza Hujerová, která dojela jen o půl minuty za ním a porazila všechny ostatní účastnice i účastníky. "Závod byl skvělý, ostatním jsem utekl už v polovině. Letos už delší trasu nepojedu, ale příští rok třeba zkusím 25 kilometrů," plánuje Szczotka.

Hujerová desítkou zakončila náročný program, ve pátek už totiž absolvovala i sprint, ve kterém se probojovala do finále a skončila čtvrtá. "Zkusila jsem za to vzít, jet naplno a vyšlo to. I přes sněžení byla stopa v pohodě, jen trošku ledovatější,“ popisovala.

Firemní štafety ovládla KAMA

Zástupci firmy, která připravuje pro Jizerskou 50 unikátní čepice, byla letos nejrychlejší na Jizerské firemní RAUL. Její zástupci byli o půl minuty rychlejší než běžkaři Swixu. Na třetím místě skončila štafeta společnosti Conseq. Závodu se zúčastnilo celkem 58 firemních štafet.

 Program ČEZ Jizerské 50 v neděli uzavře hlavní padesátikilometrový závod. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout ZDE.

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  CzechTourism
  Swix
  Enervit
  KAMA
  Sporten
  Leki
  Northfinder
  Leros
  Boll
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  bezky.net
  Kamsdetmi.com
  Nordic
  Deník

Spolupracujeme

  Nadace Nova
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko