Kouzlo SkiTour? Procestujete na běžkách celou zemi

20.8.2018   
Foto

V minulé sezoně Dušan Mrovec ovládl celkové pořadí 10km závodů SkiTour. Vedle celkového triumfu si připsal prvenství také na Orlickém maratonu. „Kouzlo seriálu je pro mě v tom, že můžete na běžkách procestovat celou zemi a měnit tak prostředí. Nikdy to není stereotyp,“ říká dvojnásobný SkiTour Master.

Právě možnost vyměnit sychravé zimní město za nádherné zasněžené hory láká každoročně velkou řadu účastníků běžkařské série. „Můj první závod byla legendární Jizerská 50,“ říká Dušan Mrovec.

Závody SkiTour objíždí devětačtyřicetiletý běžkař od roku 2011, a to vždy v doprovodu kamarádů. „Baví mě jezdit v partě. Závodění pro mě má větší grády.“ Dušan za závody neváhá najet i stovky kilometrů, pochází totiž z Moravskoslezského kraje. V blízkosti tak má jen Karlovskou 50 a JeLyMana. I do jejich zázemí to ale přeci jen pár desítek kilometrů je.

Desetikilometrové závody pod patronací televize Nova jsou určeny i pro závodníky, kteří kouzlo běžeckého lyžování teprve objevují a nechystají se zatím měřit síly s těmi nejlepšími. Není to ani potřeba. Přihlásit se můžete i vy a třeba vás závodění natolik chytne, že se na konci sezony 2019 budete titulem SkiTour Master pyšnit také.

Ilustrace

Bedřichovský NLM

Ski Stadion in Bedrichov

Poznej Jizerky v jiném světle a vyraz na Bedřichovský Night Light Marathon. Večerní závod, který zahajuje tradičně seriál SkiTour, startuje na bedřichovském stadionu a ukáže ti místa, kde se prohání tisícovky běžců na lyžích při slavné Jizerské 50. Užij si magickou atmosféru, kdy ti na trať svítí jen měsíc, hvězdy, čelovky běžců a ohnivé louče. Letos se pojede znovu v lednovém termínu a závod bude dvoudenní, aby si na své přišli i lyžaři preferující klasiku! Vybereš si celých 30 kilometrů, poloviční trať na 17,5 km nebo radši 10km trasu?

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy
  Balík komplet

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  CzechTourism
  Swix
  Enervit
  KAMA
  Sporten
  Leki
  Leros
  ČHMÚ
  Nature Valley
  Crystal Bohemia
  Boll

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Nordic
  bezky.net
  Kamsdetmi.com

Spolupracujeme

  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko