150 statečných! Sobotní program na JeLyManovi se konal za náročných podmínek

24.2.2018   
Foto

Silné sněžení po celý den, občasné poryvy větru, teploty hluboko pod nulou, ani to účastníky pátého dílu seriálu v běhu na lyžích ČEZ SkiTour neodradilo popasovat se s trasou dlouhou 20 km. 

I přes náročné podmínky na Paprsku v srdci Jeseníků panovala pohodová atmosféra. Tempo měl dospělý závod Volkswagen volnou technikou na 20 km od prvních metrů, které vedly závodníky do prudkého stoupání místní sjezdovky. 

Od začátku bylo zřejmé, kdo je hlavním favoritem. Mezi ženami se rychle utrhla na čele suverénka letošní sezóny Zuzana Kocumová (1:15:15 hodiny), mezi muži pak Robert Krupička (1:04:22). Oba zvítězili způsobem start-cíl a po více než hodině jsme je vítali v cíli. Kocumová skončila nejen nejlépe mezi ženami, ale vešla se také do desítky celkového pořadí a potvrdila svou roli vedoucí závodkyně seriálu.

Celkově se do sobotních závodů přihlásilo 151 závodníků, z toho 59 bylo dětí, pro které pořadatelé pro velký zájem zvýšili kapacitu. Benjamínci se předvedli na kilometru, starší kategorie na 2,5 km. Ani ti nejmenší se počasí nezalekli a předvedli parádní podívanou s dramatickými souboji na startu i v cíli. 

Na zítra meteorologové hlásí výrazně lepší počasí, takže účastníci běhů klasickou technikou na 10, 20 nebo 40 km budou mít lepší podmínky. Pokud máte zájem běžet, ale nejste zatím přihlášeni, můžete tak učinit zítra od 8 do 9.30 hodin v zázemí závodu. Starty jednotlivých závodů začínají od 10.30 hodin. SKOL!

Ilustrace

Bedřichovský NLM

Ski Stadion in Bedrichov

Poznej Jizerky v jiném světle a vyraz na Bedřichovský Night Light Marathon. Večerní závod, který zahajuje tradičně seriál SkiTour, startuje na bedřichovském stadionu a ukáže ti místa, kde se prohání tisícovky běžců na lyžích při slavné Jizerské 50. Užij si magickou atmosféru, kdy ti na trať svítí jen měsíc, hvězdy, čelovky běžců a ohnivé louče. Letos se pojede znovu v lednovém termínu a závod bude dvoudenní, aby si na své přišli i lyžaři preferující klasiku! Vybereš si celých 30 kilometrů, poloviční trať na 17,5 km nebo radši 10km trasu?

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy
  Balík komplet

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  Swix
  KAMA
  ČHMÚ
  Nature Valley
  Crystal Bohemia
  Boll
  CzechTourism
  Enervit

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Skinordic.cz
  Radio RUBI
  Snow
  Pohora.cz
  Bezky.net
  Svět outdooru
  Mediatenor
  Kamsdetmi.com
  Nordic

Spolupracujeme

  Emil
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko