51. ČEZ Jizerskou 50 vyhráli Pedersen a Norgrenová. Smutná byla druhá

19.2.2018   
Foto

4 551 běžkařů se přihlásilo na start nejslavnějšího českého závodu v běhu na lyžích. Nejrychlejším mužem v cíli byl Morten Eide Pedersen, který navázal na loňské vítězství. Jizerskou 50 vyhrál třicetiletý Nor potřetí za poslední čtyři roky. Naopak na loňské vítězství se nepodařilo obhájit domácí Kateřině Smutné, která dojela do cíle na druhém místě půl minuty za vízěznou Švédkou Brittou Johanssonovou Norgrenovou.

51. ročník Jizerské 50 vyhrál Nor Morten Eide Pedersen z týmu BN Bank. Na druhém místě skončil s časem 2:06:14 Oskar Kardin (Santander), o sedm sekund později projel cílem Andreas Nygaard (Santander). Po sedmém závodě Visma Ski Classics tak vypadá pořadí seriálu následovně: 1 Gjerdalen (990 b.), 2. Pedersen (880 b.), 3. Nygaard (788 b.)

Loňské vítězství se naopak nepodařilo obhájit Češce Kateřině Smutné (Bauer Ski), která na trati bojovala o vítězství se Švédkou Brittou Johanssonovou Norgrenovou (Lager 157). Smutná své rivalce letos potřetí za sebou podlehla. Johanssonová Norgrenová proťala cílovou pásku za 2:26:47, hodiny. Smutná za Švédkou zaostala o necelých 39 sekund. Bronzovou ženou byla další Švédka Sara Lindborgová (Serneke).

Letošní ČEZ Jizerské 50 se celkově během tří dnů účastnilo více než 7 000 závodníků včetně 350 dětí.

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

  Hervis
  Pojišťovna VZP
  Volkswagen - užitkové vozy

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  TV Nova

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul!

PARTNEŘI

  CzechTourism
  Swix
  Enervit
  Sporten
  KAMA
  Leki
  Northfinder
  Leros
  Crystal Bohemia
  ČHMÚ
  Boll

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Nordic
  Deník
  bezky.net
  Kamsdetmi.com

Spolupracujeme

  Nadace Nova
  Báječné ženy v běhu
  Outfanatic
  běžkár.sk

Logistický partner SkiTour

  DB Schenker

Za podpory

  Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko