Pravidla

Pořadatelem seriálu SkiTour je společnost Raul, s.r.o.

Do seriálu běžeckých závodů ČEZ SkiTour (dále jen Seriál) jsou v sezoně 2017 zařazeny závody uvedené v sekci této webové stránky "Termíny závodů".

V Seriálu jsou klasifikované jak závody klasickou, tak volnou technikou, body jsou připisovány dle bodové tabulky a odpovídají umístění závodníka v příslušném závodu. Po sestupném seřazení závodníků podle jejich bodových zisků vzniká celkové pořadí v jednotlivých věkových kategoriích ve vypsaných závodech.

Podmínkou zařazení do Seriálu je minimální věk závodníka 18 let. Mladiství ve věku 15-18 let mohou startovat v Seriálu pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.

Registrace: Do Seriálu jsou zařazeni automaticky všichni závodníci, kteří se zaregistrují do některého ze závodů v rámci Seriálu. Na každý závod Seriálu je třeba se zaregistrovat na www.ski-tour.cz.

Pořadatel seriálu SkiTour si vyhrazuje právo diskvalifikovat ze závodu, případně celého seriálu, každého závodníka, který se prokazatelně dopustí porušení pravidel definovaných Etickým kodexem ČOV (zde:http://www.olympic.cz/upload/files/EKODEX.pdf) (dále jen: Kodex). Diskvalifikovanému závodníkovi budou odebrány všechny body získané v závodě z kterého byl diskvalifikován. Pokud bude závodník vyloučen z celého seriálu, budou mu odebrány všechny body a umístění dosažené v daném ročníku SkiTour. Pořadatel seriálu SkiTour si při zvlášť závažném porušení pravidel Kodexu vyhrazuje právo zakázat takovému závodníkovi účast v dalších závodech SkiTour. Pokud měl diskvalifikovaný závodník již v době diskvalifikace uhrazené startovné na následující závody, toto startovné propadá ve prospěch pořadatele SkiTour, který ho využije podle vlastního uvážení, zejména, nikoliv výlučně, na náhradu škod vzniklých porušením Kodexu a pořízení cen pro vítěze dětských kategorií. Diskvalifikovaný závodník se tím nezbavuje osobní odpovědnosti za náhradu škody vůči poškozeným subjektům v důsledku jeho porušení Kodexu.

Věkové kategorie

Pro zařazení do kategorie je rozhodující ročník narození závodníka. Věkové kategorie pro ČEZ Bedřichovský NLM ( koná se 30. prosince 2016) se řídí rokem 2017.

Muži:

M18 - ročníky 1999-2002 - 15 až 18 let
M39 –  ročníky 1998-1978 - 19 až 39 let
M49 – ročníky 1977–1968 - 40 až 49 let
M59 – ročníky 1967–1958 - 50 až 59 let
M69 – ročníky 1957–1948 - 60 až 69 let
M70+ – ročníky 1947 a nižší - od 70 let

Ženy:
Z18 - ročníky 1999-2002 - 15 až 18 let
Z39 – ročníky 1998-1978 - 19 až 39 let
Z49 – ročníky 1977–1968 - 40 až 49 let
Z59 – ročníky 1967–1958 - 50 až 59 let
Z60+ – ročníky 1957 a nižší - od 60 let

Po skončení závodů jsou vyhlašování vždy absolutní vítězové dané distance (napříč kategoriemi) a také 1.-3. místa ve výše uvedených kategoriích (vyjma závodů na 10 km klasicky, kde se vyhlašují pouze absolutní vítězové).

Pořadí

Pořadí v Seriálu je dáno celkovým součtem bodů dosažených v jednotlivých závodech.
Body jsou připisovány podle bodovací tabulky a odpovídají umístění závodníka v příslušném závodu. Po sestupném seřazení závodníků podle jejich bodových zisků vzniká celkové pořadí v jednotlivých věkových kategoriích ve vypsaných závodech. Po odjetí každého dílčího závodu je zapsáno tzv. průběžné pořadí a po ukončení Seriálu tzv. celkové pořadí.

Při rovnosti bodového ohodnocení o umístění rozhoduje nejvýše dosažených bodu v jednom závodě SkiTour.

Přidělování bodů z jednotlivých závodů SkiTour probíhá až po nahrání oficiálních výsledků. Vždy ve středu po závodě.

Na základě bodů dosažených v jednotlivých závodech rozlišujeme 2 základní hodnocení:

a/ Absolutní pořadí je sestaveno nezávisle na věkových kategoriích. Vzniká prostým součtem bodů získaných podle umístění v jednotlivých závodech seriálu SkiTour. Absolutní pořadí se dále dělí na absolutní pořadí Velké SkiTour a Malé SkiTour. Průběžné absolutní pořadí bude pravidelně aktualizováno na webu www.ski-tour.cz.

b/ Pořadí v kategorii Vyjadřuje pozici závodníka pouze v rámci jeho věkové kategorie. Jezdec si přenáší získané body z absolutního pořadí do své kategorie. Pořadí v kategorii je sestaveno sestupně podle bodových zisků z absolutního pořadí. Celkové pořadí vzniká prostým součtem získaných bodů v závodech Seriálu. Průběžné pořadí v kategorii je pravidelně aktualizováno na www.ski-tour.cz.

Velká SkiTour Malá SkiTour

Dlouhé tratě

+ kombinace Kašperská 30 klasicky a volným stylem*

Započítávány 4 nejlepší z 6 výsledků

Krátké tratě (30 km a kratší)

Započítáváno 6 nejlepších z 10 výsledků

* závodník musí absolvovat oba závody Kašperské 30, body budou uděleny dle pořadí sestaveného ze součtu časů za oba závody

Absolutní vítěz

Po sečtení výsledků ze započítaných závodů SkiTour budou vyhlášeni vítězové Velké SkiTour a Malé SkiTour.

Hodnocení a odměny jednotlivců/týmů

 • Nejúspěšnější jednotlivci a týmy si dle konečného pořadí Velké SkiTour a Týmové soutěže rozdělí prize money 100 tisíc Kč! Vítězové Malé SkiTour a vítězové kategorií obdrží věcné ceny.

 • Rozdělení prize money - Individuální soutěž (započítány 4 nejlepší výsledky Velké SkiTour):
  1. místo: 35 000
  2. místo: 20 000
  3. místo: 15 000
  Nejlepší žena: 10 000
 • Rozdělení prize money - Týmová soutěž: (započítány 4 nejlepší výsledky Velké SkiTour):
  1. místo: 10 000
  2. místo: 7 000
  3. místo: 3 000

SkiTour Master

Medaili s titulem SkiTour Master 2017 získají všichni, kdo v každém závodu SkiTour zdolali alespoň jeden běh zařazený do Malé nebo Velké SkiTour.

Ilustrace

ČEZ Bedřichovský NLM

Jizerské hory

Jizerky v jiném světle? To je Night Light Marathon, který zahajuje seriál SkiTour od roku 2014. Běžci na lyžích s čelovkami startují tento jedinečný závod na Bedřichovském stadionu, tedy v místě, kde se jezdí i legendární ČEZ Jizerská 50!

Ilustrace

Kašperská 30

Churáňov, Šumava

Šumavou klasicky nebo volně! Závod na Šumavě nabízí závodníkům třicetikilometrovou trasu, výběr techniky je však pouze na nich. Závodníci však mohou absolvovat 30 kilometrů klasicky a 30 kilometrů volně dohromady. Šestý ročník Kašperské 30 jistě prověří běžkařské zkušenosti všech účastníků SkiTour.

Ilustrace

Karlovská 50

Velké Karlovice, Beskydy

Unikátní atmosféra a jedinečná trať, to je závod ve Velkých Karlovicích. Projeďte na běžkách 50 nebo 25 kilometrů malebnými valašskými vesničkami a jejich okolím. Start závodu je dostihovém závodišti, následuje přejezd přes železniční trať a výstup na sjezdovku. Na atraktivnosti trasy dodávají i širé romantické pláně mezi sady s jabloněmi.

Ilustrace

Orlický maraton

Deštné v Orlických horách

První únorový víkend ožije již po třitřicáté Deštné v Orlických horách. Je libo 40 kilometrů klasicky, nebo raději o dvacetikilometrové kolečko méně, kde si závodníci mohou vybrat mezi volnou a klasickou technikou? Náročná trasa a její profil dají závodníkům pořádně zabrat, jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku.

Ilustrace

ČEZ Jizerská 50

Bedřichov, Jizerské hory

6 000 závodníků, 50 kilometrů, tři desítky národností, jedinečná atmosféra, to vše a mnohem více je jeden závod: Jizerská 50! V roce 2017 se uskuteční už 50. ročník. Závod v Jizerských horách startuje v novém termínu o třetím únorovém víkendu v Bedřichově.

Ilustrace

JeLyMan

Velké Vrbno, Jeseníky

Seriál SkiTour uzavírá závod na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. JeLyMan je součástí největšího seriálu v běhu na lyžích u nás od roku 2014. Zakončete zimu 40 km či 20 km během na lyžích z Velkého Vrbna a zpět. Na trati jsou prudká i táhlá stoupání, stejně tak jako dlouhé roviny.

Generální partner

 • ČEZ

Hlavní partneři

 • Hervis
 • Pojišťovna VZP, a.s.
 • Volkswagen - užitkové vozy
 • Česká pošta

Partneři

 • DB Schenker
 • Enervit
 • Crystal Bohemia
 • KAMA
 • CzechTourism
 • Nature Valley
 • Sensor
 • SWIX
 • Bílé stopy
 • Tiskárna Žaket

Marketingový partner

 • RAUL

Mediální partneři

 • ČT4 Sport
 • Kamsdetmi.com
 • SKI magazín
 • Nordic
 • Snow
 • Svět outdooru
 • Skinordic.cz
 • Pohora.cz
 • bezky.net

Oficiální dodavatelé

 • TKF

Za podpory

 • Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko
Banner 1
Banner 2
Banner 3