Nejdůležitější info před startem!

27. prosinec 2016
Foto

Chystáte se v pátek na závod ČEZ Bedřichovský Night Light Marathon? Nevíte, kdy si vyzvednete číslo, kde zaparkujete nebo na jakých kilometrech jsou občerstvovací stanice? Přečtěte si informace, které se vám před startem budou určitě hodit!

Zázemí, start a cíl závodu: Lyžařský Stadion Bedřichov

Prezence a výdej startovních čísel

pátek 30. 12. 2016, zázemí závodu Lyžařský Stadion Bedřichov

 • Dětské závody: od 16:00 do 18:30

 • Dospělé závody: od 16:00  do 18:30

Nové registrace

 • do středy (28.12.2016), 300 Kč, prodejny Hervis

 • neděle (25.12.2016) - čtvrtek (29. 12. 2016), 500 Kč, v Infocentru v Bedřichově - otevírací doba zde

 • pátek 30. 12. 2016, 700 Kč, zázemí závodu Lyžařský Stadion Bedřichov, Dětské i dospělé závody od 16:00 do 18:30

Trasy a značení

UPOZORNĚNÍ: Závod se koná za tmy, proto je povinné pro všechny závodníky absolvovat závod s čelovkou. Závodníkům bez čelovky nebude start umožněn.

Dětské závody

 • délky tras budou upřesněny na www.ski-tour.cz 29.12. dle aktuálních sněhových podmínek

Dospělé závody

 • 17,5 km (Bedřichov stadion – Nová Louka – Kristiánov – Bílé buky – Hřebínek – Nová Louka – Bedřichov stadion)

 • 35 km (2x krátký okruh)

Pořadatel si vyhrazuje právo na dodatečnou změnu trasy dle aktuálních sněhových podmínek. Pro nejnovější informace k podobě tras sledujte www.ski-tour.cz a Facebook SkiTour. Finální stanovisko padne nejpozději dopoledne 29. prosince.

Závodníci, který skončili na loňském ročníku ČEZ Bedřichovského NLM do 10. místa a kteří se umístili do 15. místa v Malé SkiTour či do 30. místa Velké SkiTour, mají právo startovat z první vlny.

Mapy tras a profily závodů ČEZ Bedřichovského Night Light Marathon jsou dostupné na www.ski-tour.cz. Odbočky, zatáčky a nebezpečná místa budou viditelně označeny. Klíčová místa budou obsazena pořadateli.

Doprava a parkování

Autem:

Z Liberce/ Jablonce jeďte směrem na  Bedřichov. V Bedřichově je nejlepší zaparkovat na parkovišti P1 - Centrální parkoviště.

Mapu s vyznačením parkovišť najdete ZDE. Ceník parkovného najdete ZDE . Vzhledem k době konání závodu doporučujeme dorazit na závod s dostatečným časovým předstihem.

Hromadná doprava:

K dopravě do Bedřichova je možné využít MHD č. 101 z Jablonce nad Nisou a MHD č. 18 z Liberce.

Časový program závodů

Pátek 30. 12. 2016

13:00 – 14:30 Hervis Nordic Fun Park Martina Koukala – pro děti
16:00 – 17:30 Hervis Nordic Fun Park Martina Koukala – pro dospělé
16:00 - 18:30 Registrace a výdej startovních čísel (stadion v Bedřichově)
17.45 - 18.15 Science show iQLANDIA
19:00 START závodů dospělých -  VW Night Light Marathon 17,5km a 35km
19:10 START dětských závodů
21:00 Vyhlášení výsledků závodů dospělých

Měřící čipy a startovní čísla

Závodník je povinen upevnit si čip na kotník levé nohy. Závodník je povinen vrátit čip ihned po projetí cílem v cílovém prostoru. Pokud si závodník vyzvedne startovní číslo a nezúčastní se závodu, musí vrátit čip při výdeji čísel nebo v cílovém prostoru u rozhodčích/ organizátorů. Při ztrátě či neodevzdání čipu bude dotyčnému účtována pokuta ve výši 1000 Kč. Startovní číslo předem přihlášeného závodníka, který si jej nevyzvedne nejpozději 15 minut před startem u organizátora, propadá bez náhrady.

Neoficiální výsledky budou vyvěšeny v prostoru cíle a průběžně aktualizovány. Po skončení závodu najdete výsledky na www.ski-tour.cz v sekci výsledky. Případné reklamace zasílejte na info@timechip.cz do úterý 3.1.2017.

Časový limit

Krátká trasa je bez časového limitu. V případě dlouhé trasy, v mužské kategorii nebudou do 2.kola puštěni ti závodníci, kteří přijedou za vítězem (tj. za prvním závodníkem, který již projel obě dvě kola).

Převlékárna + Úschovna

Převléknout se můžete v teple a suchu ve Volkswagen Crafter vyhřívané převlékárně a šatně v zázemí závodu. Na místě dostanete pytel, do kterého své věci bezpečně uložíte a po závodě si je zase vyzvednete.

Občerstvení

 • Závod 17,5 km – 1x na trati (11 km u občerstvení Hřebínek) a 1x v cíli

 • Závod 35 km– 2x na trati a 1x v cíli (11 km u občerstvení Hřebínek, na stadionu při průjezdu do druhého kola)

Na občerstvovacích stanicích pro vás bude připraven čaj, ionťák ENERVIT a sušenky. Po skončení závodu je připraveno pro každého závodníka teplé občerstvení (polévka + pečivo), na které dostane každý závodník poukázku ve startovním balíčku. V zázemí závodu bude k dispozici stánek s občerstvením (poskytuje Hotel Královka s.r.o.), dále je možné využít i nedalekých restaurací Lesní chata či Horská chata Dolina.

Mazání a servis lyží

Na místě pro vás bude připraven mazací servis lyží, který zajistí Skiservis Mára (otevírací doba 30.12.2016 8:30 - 21:00). Pro velký zájem doporučujeme dostavit se s lyžemi do Skiservisu s dostatečným předstihem před startem závodu. Upozornění: Přísný zákaz vstupu do stanu, kde probíhá výdej čísel a registrace, s lyžemi a mazáním!

Horská služba

Závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí – zdravotní újma při závodě vyžadující ošetření není hrazena pořadatelem. V letošním roce je každý závodník úrazově pojištěn od Pojišťovny VZP. V prostoru zázemí závodu i na trati bude v pohotovosti Horská služba.

Ubytování

Informace k ubytování v informačním centru v Bedřichově, infocentrum@bedrichov.cz,
483 380 034

Doprovodný program

V cíli rozhodně zábava nekončí. Přijďte se ohřát do ČEZ Energy zóny, kde vám naše hostesky rády připraví teplý čaj. Děti se zabaví s herní konzolí wii, která jistě nadchne i dospělé návštěvníky. Můžete si zde i nabít telefon. Pro váš doprovod budou na místě i další stánky partnerů, kde bude možné se občerstvit či pobavit. Speciální program si připravilo liberecké science-centrum iQLANDIA Liberec od 17:45 do 18:15.

Energie od Enervitu

Na stánku Enervit si můžete zakoupit energetické doplňky. Pokud jste si předem objednali energetický balíček Enervit, vyzvednout si ho budete moci zde na stánku. Za velmi výhodných podmínek si budete moci načepovat teplý iontový nápoj před závodem a regenerační nápoj po dojetí. Pro všechny účastníky bude na stánku připraven ZDARMA energetický koncentrát, který si závodníci mohou převzít po předložení startovního čísla.

Přejeme všem startujícím hezký sportovní zážitek a těšíme se na viděnou ve stopě.

Ilustrace

Bedřichovský NLM (5.-6. 1. 2018)

Jizerské hory

Jizerky v jiném světle? To je Night Light Marathon, který zahajuje seriál SkiTour od roku 2014. Běžci na lyžích s čelovkami startují tento jedinečný závod na Bedřichovském stadionu, tedy v místě, kde se jezdí i legendární ČEZ Jizerská 50!

Ilustrace

Kašperská 30 (20.-21. 1. 2018)

Churáňov, Šumava

Šumavou klasicky nebo volně! Závod na Šumavě nabízí závodníkům třicetikilometrovou trasu, výběr techniky je však pouze na nich. Závodníci však mohou absolvovat 30 kilometrů klasicky a 30 kilometrů volně dohromady. Šestý ročník Kašperské 30 jistě prověří běžkařské zkušenosti všech účastníků SkiTour.

Ilustrace

Karlovská 50 (27. 1. 2018)

Velké Karlovice, Beskydy

Unikátní atmosféra a jedinečná trať, to je závod ve Velkých Karlovicích. Projeďte na běžkách 50 nebo 25 kilometrů malebnými valašskými vesničkami a jejich okolím. Start závodu je dostihovém závodišti, následuje přejezd přes železniční trať a výstup na sjezdovku. Na atraktivnosti trasy dodávají i širé romantické pláně mezi sady s jabloněmi.

Ilustrace

Orlický maraton (3.-4. 2. 2018)

Deštné v Orlických horách

První únorový víkend ožije již po třitřicáté Deštné v Orlických horách. Je libo 40 kilometrů klasicky, nebo raději o dvacetikilometrové kolečko méně, kde si závodníci mohou vybrat mezi volnou a klasickou technikou? Náročná trasa a její profil dají závodníkům pořádně zabrat, jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku.

Ilustrace

ČEZ Jizerská 50 (16.-18. 2. 2018)

Bedřichov, Jizerské hory

6 000 závodníků, 50 kilometrů, tři desítky národností, jedinečná atmosféra, to vše a mnohem více je jeden závod: Jizerská 50! V roce 2017 se uskuteční už 50. ročník. Závod v Jizerských horách startuje v novém termínu o třetím únorovém víkendu v Bedřichově.

Ilustrace

JeLyMan (24.-25. 2. 2018)

Velké Vrbno, Jeseníky

Seriál SkiTour uzavírá závod na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. JeLyMan je součástí největšího seriálu v běhu na lyžích u nás od roku 2014. Zakončete zimu 40 km či 20 km během na lyžích z Velkého Vrbna a zpět. Na trati jsou prudká i táhlá stoupání, stejně tak jako dlouhé roviny.

Generální partner

 • ČEZ

Hlavní partneři

 • Hervis
 • Pojišťovna VZP, a.s.
 • Volkswagen - užitkové vozy
 • Pohlednice on-line

Partneři

 • DB Schenker
 • Enervit
 • Crystal Bohemia
 • KAMA
 • CzechTourism
 • Nature Valley
 • SWIX

Marketingový partner

 • RAUL

Mediální partneři

 • ČT4 Sport
 • Kamsdetmi.com
 • SKI magazín
 • Nordic
 • Snow
 • Svět outdooru
 • Skinordic.cz
 • Pohora.cz
 • bezky.net
 • Mediatenor

Oficiální dodavatelé

 • TKF

Za podpory

 • Svaz lyžařů ČR
Výživové okénko
Banner 1
Banner 2
Banner 3